Południowcy kochają chińskie niebieskie potrawy

image

Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem serii Spode, czy wiernym kolekcjonerem Wedgwood, nie jest tajemnicą, że mieszkańcy RPA kochają swoją porcelanę. Jesteśmy tak samo lojalni wobec naszych wzorców, jak wobec naszych drużyn piłkarskich i rodzinnych przepisów na chleb kukurydziany (debata na temat cukru i jego braku jest bardzo realna). Dla niektórych z nas jest to spowodowane tym, że pewien wzór przypomina niedzielny obiad w domu naszych babć. Dla innych jest to spowodowane tym, że wierzymy, iż nasze wzorce ujawniają wiele o naszej osobowości. Ale bez względu na to, w jakim obozie jesteś, nie ma wielu wzorów tak popularnych jak porcelana Blue Willow.

Choć samego wzoru nie trzeba przedstawiać, jego historia może wymagać krótkiego odświeżenia. Wzór Willow został po raz pierwszy stworzony w Anglii w 1780 roku przez garncarza Thomasa Turnera i grawera Thomasa Mintona w celu odwzorowania importowanej chińskiej porcelany, która była tak popularna w tym czasie. W przeciwieństwie do drogiej importowanej porcelany, brytyjska była w zasadzie wczesną wersją naczynia przelewowego, co oznaczało, że wzór był drukowany na glinianych naczyniach, a nie ręcznie malowany, co czyniło go znacznie bardziej przystępnym w produkcji.

Wzór ten został w końcu wyparty przez setki producentów na całym świecie, od Puerto Rico po Polskę, ale w Chinach, kraju, który go zainspirował, nie był produkowany aż do lat 80.

Dostępność porcelany Blue Willow pozostaje jedną z jej niezaprzeczalnych zalet. Podczas gdy można uzyskać nowe wersje Amazon chiny na stronach takich jak Etsy i Chairish (a nawet znaleźć kilka droższych wersji, które są popularne wśród kolekcjonerów) (hello, dwa dni wysyłki). A przy cenie 130 dolarów za 20-częściowy zestaw glinek Churchilla, jest to niedroga i nadająca się na prezent opcja dla gospodyni, która dopiero zaczyna budować swoją kolekcję.

Uwielbiana przez jednego z naszych ulubionych bohaterów z Południa. Orły oglądające The Andy Griffith Show powiedzą wam, że ciocia Bee sama używa porcelany Blue Willow. A jeśli ten piękny wzór południowej gościnności ma miękkie miejsce dla niego, tak jak my.

Niebieska wierzbowa porcelana jest także wszechstronna, łatwa do ubrania na świąteczny obiad i równie dobra na niedzielną poranną kaszę. W połączeniu z bielą, niebieski jest praktycznie neutralny, więc pasuje do niemal każdego krajobrazu stołu, jaki tylko sobie wymarzysz. Ale jeśli nie jesteś niebiesko-białą drużyną, to nadal jest to wzór Willow dla Ciebie: jest on również dostępny w kolorze różowym, brązowym, zielonym, a czasami w wielu kolorach.

Oczywiście nie tylko południowcy mają sentyment do biało-niebieskiego koloru. Dla najbardziej zagorzałych fanów designu istnieje międzynarodowa grupa o nazwie Willow Collectors, która organizuje coroczny zjazd dla swoich członków. Możesz dołączyć za niewielką opłatą, ale spotkać przyjaciół, którzy kochają Twój porcelanowy design tak samo jak Ty? Cóż, my powiedzielibyśmy, że jest bezcenny.

Niezależnie od tego, czy ozdabiasz stół, czy ścianę, kwiatowa porcelana zawsze wygrywa ponadczasowym stylem i świeżymi kolorami. Oto nasze najlepsze propozycje.