11 elementów stylu wiejskiego

image

Ten popularny styl pojawił się w mieście, na plaży i wszędzie pomiędzy. Rozmawialiśmy z trzema wpływowymi osobami o różnej estetyce, aby dowiedzieć się, jak interpretują ten styl w swoich domach.

Nowoczesny styl nadmorskiego domu wiejskiego

Chrissy Serrano i jej mąż Jose zbudowali sobie trzypiętrowy dom w stylu wiejskim na miejskiej działce w Durham, w Północnej Karolinie. "To taki uniwersalny wygląd" - wyjaśnia Serrano, która przyznaje również, że tak bardzo podobał jej się proces budowy, że "coś we mnie zapłonęło". Zaczęła więc dzielić się swoimi inspiracjami z innymi.

Przywołaj nadmorskie akcenty

"Uwielbiam to świeże uczucie bycia na plaży" - mówi. "Włączenie elementów nadmorskich do domu na farmie daje nieoczekiwany efekt. To może być tak małe jak niebieski odcień szarej farby".

Powiedz "tak" zakładkom styropianowym

"Chcę go mieć w każdym pokoju! Pomaluj go na dowolny kolor, zabejcuj lub pozostaw w stanie surowym" - mówi Serrano. Shiplap dodaje uroku, więc nie musisz robić tylu dekoracji.

Obejmij przytulność; wyrzuć bałagan.

"Zapraszam ciepło i charakter do przestrzeni z miękkimi tkaninami, kolekcjonerskimi kawałkami i teksturami, takimi jak odsłonięta cegła i tapicerowane meble". - Tu Smith. Zachowaj prostotę, wybierając neutralną paletę barw.

Powódź światła słonecznego

Dodali dodatkowe okna od południowej strony domu, dzięki czemu jest dużo słońca nawet w pochmurne dni. "Pochodząc z poprzedniego domu, który był ciemny (jak większość starych wiejskich domów), wierzę, że naturalne światło jest dobre dla duszy" - mówi Serrano.

Pilnowanie dzieci

Jako matka czwórki dzieci, "muszę mieć dom rodzinny, w którym czuję się jak w domu" - mówi. W otwartej przestrzeni mieszkalnej i kuchennej "wszyscy mogą być razem, nie będąc na sobie" - mówi. "Szeroki ganek to moje ulubione miejsce" - mówi - "Siedzimy w naszych bujanych fotelach i podziwiamy piękne widoki na okolicę".

Styl angielskiego domu wiejskiego

Właścicielka domu, Jenny Bohannon; @tallwoodcountryhouse

Ten dom o powierzchni 2700 stóp kwadratowych, o pięknej nazwie Tallwood, jest budynkiem z lat 60-tych, położonym na 6 akrach w krainie koni w Północnej Wirginii. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zachować, odrestaurować i ożywić piękne elementy tego domu podczas jego renowacji" - mówi Bohannon.

Malowanie podłóg

"Moja mama i ja spędziłyśmy trzy dni nad podłogą w szachownicę w kuchni, ale było warto" - mówi - "To moja ulubiona część domu i niezbędna dla starego angielskiego stylu wiejskiego".

Miejsce dla zwierząt domowych

Inspiracji szuka na historycznych farmach w Anglii. "W ciągu dnia mogą tu biegać kaczki i kurczaki, ale w nocy na stole jest piękna porcelana" - mówi. - mówi Bohannon, dumna właścicielka 12 kaczek pekińskich, ośmiu francuskich świnek morskich, dwóch labradorów i dwóch kotów.

Kultywowanie małych przestrzeni

Ten dom nie ma otwartego planu piętra. "Zamiast tego traktuję każdy pokój jak odkrycie, bogate w warstwy sztuki, oryginalne tapety, oświetlenie i antyki" - mówi. "Wejście do każdego pomieszczenia powinno być jak otwarcie szkatułki z biżuterią.

Przypomnij sobie, że "stare jest znów nowe"."

"Nasz agent nieruchomości znalazł ten dom ze łzami w oczach, ponieważ każdy, kto go odwiedził, był przytłoczony stanem kuchni" - wspomina. "Ale przypomniała mi się sprzedaż nieruchomości, którą odwiedziłem lata temu. Wśród tych wszystkich formalnych pomieszczeń znajdowała się mała kuchnia, i była piękna. To było moją inspiracją do stworzenia Tallwood".

Tradycyjny styl wiejski

Właściciel domu: Brittany J. Smith; @thorn_bay_abode

"Dom to miejsce ze skrzypiącymi drzwiami wejściowymi, wytartymi podłogami i ociekające ciepłem" - mówi Smith, który dorastał w starszych domach. Nie mogła przekonać męża, by podjął się renowacji zabytkowej posiadłości, więc poszli na kompromis i zbudowali nowy, stary dom w Chesnee w Karolinie Południowej.

Celebracja autentyczności

"Nasz wygląd zewnętrzny jest bardzo podobny do domu moich dziadków" - mówi. "Nie przyglądam się zbytnio współczesnym trendom. Zamiast tego myślę o starych wiejskich domach, które mijam na wiejskich drogach."

Projektowanie dla Twojego stylu życia

Kluczem jest zrównoważenie komfortu i funkcjonalności. "Każdy pokój został zaprojektowany z myślą o specyficznych potrzebach naszej rodziny" - mówi Smith.