6 wskazówek dotyczących wyboru idealnego frezu do płyt kuchennych

image

Kuchnia jest jedynym pomieszczeniem w domu, które może mieć kilka różnych rodzajów płytek o różnych zastosowaniach, a wszystkie one uzupełniają kuchnię. Wybierając płytki do swojego domu, najpierw zastanów się, gdzie chcesz je mieć. Błyszczące płytki montowane na ścianie to nie to samo co płytki podłogowe. Płytki podłogowe muszą być bezpieczne do chodzenia, a błyszcząca płytka może być niebezpieczna na podłodze. Oto wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego zastosowania i rodzaju płytek do Twojej kuchni.

1.) Określ, gdzie chcesz zainstalować backsplash:

Przed wyborem materiału należy zdecydować, na jaką powierzchnię zostanie położona płytka. Płytka może być użyta jako backsplash za kuchenką lub na ścianie u dołu górnych szafek. Płytki są popularnym materiałem na blaty i mogą być również stosowane na podłodze w kuchni.

2.) Różnica między "płytkami".

Słowo "płytka" odnosi się do elastycznego materiału, który może być ułożony w rzędach na powierzchni. Dla kuchni, może to być: kamień, korek, winyl, bambus, ceramika, porcelana i szkło. Na podłogach najczęściej stosowane są takie aplikacje jak płytki winylowe, korkowe i bambusowe. Ceramika i porcelana mogą być stosowane na blatach i podłogach. Szklane płytki są zazwyczaj zarezerwowane dla ścian i podstawek.

3.) Określ swój budżet

Płytki mogą być niedrogie, jak płytki winylowe i linoleum, lub mogą być drogie, jak niestandardowe płytki ceramiczne. Odrobić pracę domową przed ślubem, z myślą o wyimaginowanym wyglądzie! Sklepy z płytkami ceramicznymi i sklepy z artykułami gospodarstwa domowego mogą pomóc Ci oszacować, ile produktu potrzebujesz do swojej kuchni.

Płytki kuchenne

4.)Weź pod uwagęstyl życia Twojego gospodarstwa domowego

Chociaż powierzchnie do gotowania są trwałe, wymagają konserwacji, a trwałość poszczególnych materiałów jest różna. W przypadku blatów, płytki ceramiczne są trwałe, mogą wytrzymać ciepło gorących patelni, i są łatwe do czyszczenia i konserwacji. Niestety, powierzchnia płytek ceramicznych może być nierówna i łatwo pękać lub łuszczyć się. Sprawdź, czy styl życia Twojej rodziny pasuje do materiału, który wybierzesz.

5.) Wybierz płytkę podłogową, która będzie odporna na przyzwyczajenia Twojej rodziny

Wybierając płytki podłogowe, należy pamiętać, że muszą one być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać duży ruch, zwierzęta domowe, rozlane jedzenie i środki czyszczące. Upewnij się, że kupujesz płytkę podłogową, która jest oznaczona jako "płytka podłogowa". Jeśli wybierzesz płytkę ścienną na podłogę, współczynnik tarcia (COF) będzie zbyt niski, co oznacza, że podłoga będzie zbyt śliska, aby po niej chodzić. Zamiast tego wybierz płytkę podłogową z lekko podniesionym wzorem lub fakturą, która pozwala na bezpieczniejszą podłogę w kuchni. Aby uzyskać bardziej wyrafinowany i elegancki wygląd, należy rozważyć użycie płytek kamiennych. Płytki gliniane i wapienne są wypalane, aby wyglądały jak kamień naturalny. Kamienna płytka jest droższa niż tradycyjna płytka ceramiczna, ale jest piękna, gdy jest właściwie używana.

6.) The sky is the limit

Cóż, do pewnego stopnia, niebo jest granicą. Płytki ceramiczne muszą wytrzymać rozpryski gorącego oleju, smaru i codzienne czyszczenie. Wybierz jeden z materiałów: porcelanę, ceramikę, szkło, metal lub kamień, aby dodać dekoracyjny charakter do swojej kuchni w subtelny lub odważny sposób.

Podłogi kuchenne, lady i backsplashes mają różne rodzaje płytek, aby dopasować swój budżet i smak. Rozważ te wskazówki przy wyborze płytek do swojej kuchni. Poznaj swoje możliwości w zakresie płytek ceramicznych, a następnie spraw, by Twoja kuchnia stała się taka, o jakiej zawsze marzyłeś!

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące planowania, zakupu lub wyboru płytek do kuchni? Daj nam znać, chętnie dodamy je do listy!