Płytki ceramiczne na ściany i podłogi

image

Od lat stosujemy płytki ceramiczne w aranżacji kuchni i łazienek. Dziś również wykorzystujemy ten materiał, gdy chcemy położyć podłogę w salonie, na balkonie czy tarasie. Płytki dostępne są w sklepach w ogromnym wyborze, nie jest trudno znaleźć te idealne. Zanim wybierzesz się na zakupy, powinieneś wiedzieć, jakie są rodzaje płytek na sprzedaż.
Dział Płytek Ceramicznych

Płytki ceramiczne można podzielić ze względu na ich położenie. Biorąc pod uwagę to kryterium, możemy rozróżnić płytki ścienne, podłogowe, wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku płytek wewnętrznych i zewnętrznych ważnym parametrem technicznym jest ich nasiąkliwość. Płytki o niskiej nasiąkliwości są odporne na niskie temperatury. Dlatego płytki przeznaczone do układania na zewnątrz budynków charakteryzują się niską nasiąkliwością. Pamiętajmy, że płytki podłogowe można układać również na ścianach. Jednak płytki przeznaczone do montażu na ścianie nie mogą być montowane na podłodze. Płytki ścienne w roli podłogi szybko ulegną zarysowaniu i pęknięciu. Producenci płytek oferują nam płytki, które mają różne wykończenia powierzchni. Dostępne są płytki szkliwione i nieszkliwione. Te pierwsze są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, ale będą bardzo śliskie. Unikajmy więc kupowania glazurowanych płytek podłogowych do zainstalowania w łazience. Płytki nieszkliwione są mniej odporne na plamy niż płytki szkliwione, dlatego trudniej będzie utrzymać je w czystości. Wybierając płytki na podłogę, zwróć uwagę na ich współczynnik ścieralności. W pomieszczeniach, po których rzadko chodzimy z butami, możemy wybrać płytki zaliczane do drugiej klasy ścieralności. W pomieszczeniach, w których chodzimy po podłodze w butach, powinny być płytki o klasie ścieralności III lub IV. O właściwościach płytek dowiemy się dzięki znakom graficznym na opakowaniach.

Nowe trendy w płytkach ceramicznych

Od pewnego czasu projektanci wnętrz są gotowi na wykorzystanie betonu architektonicznego w swoich projektach. Beton w zastosowaniach mieszkaniowych stał się bardzo gorącym trendem. W związku z tym na rynku pojawiły się płytki ceramiczne imitujące beton. Kolekcja płytek Opoczno Grava to płytki podłogowe, które idealnie wpisują się w ten właśnie trend. Powierzchnia płytek została wyposażona w powierzchnię antypoślizgową, dzięki czemu poruszanie się po podłodze pokrytej tymi płytkami jest bardzo bezpieczne. Płytki są mrozoodporne, dzięki czemu można je stosować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Płytki, o których mowa, są kwadratowe i mają wymiary 59,3 x 59,3 cm.