Dom

Co się dzieje z płytkami łazienkowymi?

image

Płytki są klasycznym materiałem stosowanym w domu, ale szczególnie w łazience. Dowiedz się, jakie płytki są teraz popularne, ile kosztują i jak je czyścić.

Tutaj trzech cenionych specjalistów wyjaśnia, dlaczego płytki zawsze będą trendem w dzisiejszych łazienkach: Cal Doyle, prezes Budget Bathrooms w Phoenix; Matt Blank, dyrektor marketingu w MBC Building & Remodeling w Millersville, Pennsylvania; oraz Madeline Pillow, koordynator marketingu w Moss Building & Design w Chantilly, Virginia.

Jakie są najnowsze i najlepsze rozwiązania w zakresie płytek ceramicznych?
Doyle: W podłogach, płytki porcelanowe w stylu desek, drewnopodobne są rosnącym trendem. Przy prawidłowym montażu, płytki te wyglądają jak prawdziwe drewno bez ryzyka uszkodzenia przez wodę, które niesie ze sobą naturalne drewno. Są doskonałym wyborem do kąpieli.

Puste: Najpopularniejszą dachówką jest nadal ceramika. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowaliśmy stały wzrost wykorzystania luksusowych płytek winylowych na podłogi. Większe płytki (12 na 12) wydają się być najbardziej popularnym rozmiarem. Kolory są na całej mapie w zależności od indywidualnego gustu, ale pozostają neutralne w istocie. Średnio, ceny wahają się od 4 do 10 dolarów za stopę kwadratową.

Poduszka: Wielkoformatowe płytki porcelanowe o wymiarach 12 x 24 cale na podłodze i tej samej wielkości lub mniejsze prostokątne płytki na ścianach. Ceny wynoszą średnio od 5 do 15 dolarów za stopę kwadratową. Odcienie szarości też są teraz naprawdę duże.

Jak czyścić dachówkę?

Doyle: Na rynku jest wiele dobrych środków czyszczących. Unikaj tych, które są kwaśne i ścierne, które będą matowe powierzchni szybko i zniszczyć "wow" pracowałeś tak ciężko osiągnąć.

Puste: Na rynku jest wiele środków czyszczących. Wielu ekspertów zaleca ogrzanie płytki do około 10 stopni poprzez wzięcie bardzo gorącego prysznica. Może to podwoić skuteczność środków czyszczących.

Poduszka: Czyścić łagodnym środkiem czyszczącym i wodą. Zamiast gąbki używaj ściereczki. Kamień naturalny wymaga nieco więcej uwagi - unikaj naturalnych, kwaśnych środków czyszczących, takich jak ocet czy roztwory soku z cytryny.

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę do montażu?

Doyle: Specjalista od remontów łazienek wie, jak prawidłowo zbudować łazienkę. Profesjonalista może doradzić, co daje najwięcej "bang for the buck", co może zaoszczędzić tysiące dolarów. Często człowiek może myśleć, że oszczędza pieniądze, ale w końcu okazuje się, że nie zrobił nic poza kłopotliwym kupowaniem, żałowaniem i instalacjami, które trzeba wyrwać i odbudować.

Puste: Doświadczenie. Przeciętny właściciel domu prawdopodobnie nigdy nie układał żadnych płytek. Jeśli płytki nie są zainstalowane prawidłowo, mogą łatwo pęknąć. Oznacza to więcej pieniędzy na ich wymianę. Ponadto, nieszczelności w prysznicach mogą powodować gnicie, pleśń i wiele innych problemów, o których możesz nie wiedzieć, dopóki nie będzie za późno.

Poduszki: Nieprawidłowy montaż może spowodować pęknięcie lub wyskoczenie płytek. Ważne jest, aby znać szczegóły dotyczące poziomowania i prawidłowej instalacji, tak aby płytki przylegały do powierzchni. Doświadczony instalator płytek ceramicznych posiada narzędzia i umiejętności niezbędne do stworzenia pięknej i trwałej przestrzeni.