Folder nie tylko do biura

image

Segregatory zazwyczaj kojarzą się z biurem i ogólną organizacją dokumentów. Ich zastosowanie może być jednak znacznie szersze i często zaskakujące, o czym postaramy się Państwa przekonać w tym artykule.

Segregator

Segregator to nic innego jak specjalnie zaprojektowana sztywna okładka wykonana z kartonu lub tworzywa sztucznego z systemem wpinania dokumentów w koszulki z odpowiednią perforacją lub wcześniej wyciętymi otworami. Klasyczny system przechowywania dokumentów znajduje się wewnątrz pierścienia. Ponieważ dostępne na rynku segregatory różnią się wielkością i pojemnością, można w nich przechowywać nie tylko dokumenty, ale również zdjęcia, nośniki danych, tarcze z tachografów i wiele innych. Przedstawiona tu ogólna definicja segregatora pasuje do większości segregatorów dostępnych na rynku, choć ich zastosowanie nie ogranicza się do powyższych celów.

Różnorodność segregatorów

Dobry segregator powinien przede wszystkim dawać możliwość szerokiego zakresu zastosowań. Dlatego też jedną z rzeczy, z jaką spotkamy się na rynku są segregatory panoramiczne, które wykorzystywane są między innymi w demonstracjach materiałów szkoleniowych. Wyposażone są w specjalne kieszenie na plecach, które m.in. pozwalają na umieszczenie tam materiałów informacyjnych.
Odpowiednio dobrany segregator zapewnia swobodne korzystanie i łatwą archiwizację przechowywanych w nim materiałów. Do przechowywania rzeczy w formacie A4 warto wybrać dużą teczkę. Z kolei mniejsze dokumenty lub nośniki danych powinny być przechowywane w folderach o odpowiedniej wielkości.
Klasyczny format A4 jest najbardziej popularnym formatem teczek. Nie wyczerpują one jednak dostępnej listy. Teczki w rozmiarze A3 zostały przystosowane do większych materiałów, natomiast teczki w rozmiarze A5 są idealne do mniejszych przedmiotów. Dodatkowo możemy znaleźć asortyment niestandardowy, w małych formatach A6 lub większych, który wykracza poza wspomniany format A3.

Teczki biurowe - atut każdego domu

Przechodząc do obiecanej części niestandardowego wykorzystania segregatorów, należy najpierw zaznaczyć, że jest to ukryty atut każdego domu. Dzięki segregatorowi możesz sprawniej posprzątać kuchnię lub uporządkować szafę.

Segregatory w kuchni

Metalowe segregatory są idealne do przechowywania desek do krojenia, papieru do pieczenia lub zawsze martwego papieru śniadaniowego. Jest to również idealny sposób na ukrycie puszek z różnymi przyprawami.

Segregatory w łazience

Kolorowy segregator w łazience nie tylko ożywia jej wnętrze, ale także pozwala uporządkować niesforne kosmetyki i inne przybory. Jeszcze bardziej kreatywne jest użycie segregatora w łazience jako schowka na lokówki, prostownice i suszarki.

Segregator do szafy

Przezroczysty segregator jest idealny do przechowywania portfeli i małych torebek. Służy również do przechowywania biżuterii i lekkiego obuwia, np. plażowego.

Streszczenie

Jak widać, segregator, pozornie służący jedynie do przechowywania dokumentów, okazuje się wdzięcznym elementem, który pozwala na efektowną i fantazyjną organizację wszelkiego rodzaju rzeczy, a jego zastosowanie zależy wyłącznie od naszej wyobraźni.

Zapoznaj się z ofertą segregatorów w sklepie internetowym Lobos