12 przedmiotów, które według uzdrowiciela energetycznego powinny znaleźć się w Twojej sypialni

image

Pewnego dnia, kiedy mój sąsiad, który jest trenerem życiowym, zobaczył zawartość mojej szafy, przyjrzał się z uwagą mojemu nieistniejącemu stylowi organizacji: skóra i dżinsy ułożone w stosy, dziwne kimono rozrzucone z rękami podniesionymi do góry na stercie prania, wszędzie buty. Zdumiony zapytał: "Czy zawsze tak jest?". Na moje naiwne "Jak to?" odpowiedział: "Kochanie, to problem z czakrą korzenia".

Czy miał rację? Czy moja przestrzeń osobista może mieć wpływ na mój nastrój? Natychmiast skonsultowałam się z mistrzynią Reiki (i moją siostrą) Jenni Finley, aby omówić wszystkie sprawy związane z czakrą korzenia. Jako uzdrowicielka Reiki, podkreśliła ona siłę oddziaływania podświadomych wskazówek w całym pomieszczeniu, które przypominają o tym, jak należy się czuć i myśleć.

"Za każdym razem, gdy rozglądasz się po pomieszczeniu, otrzymujesz podświadome komunikaty. Wszystko na naszej planecie musi być w jakiś sposób uzupełniane i oczyszczane. Ocean nieustannie się wycofuje i przekształca. Wszystkie rzeczy w przyrodzie osiągają punkt szczytowy, doświadczają narodzin, śmierci i odnowy. Tak właśnie jest z energią. Czasami trzeba ją oczyścić i uwolnić".

Izola Sandalwood Candle $35 Sklep

Ustal codzienną lub nocną rutynę, aby przywołać pozytywną energię. "Każdy rytuał, który stworzysz, jest wartościowy; może być tak prosty jak zapalenie świecy. Drzewo sandałowe to święte drzewo, którego olejek wibruje do pierwszej i czwartej czakry. Jest niezwykle uziemiający i powoduje otwarcie i uzdrowienie przestrzeni serca".

Open Road Goods Meksykański koc do jogi $25 Sklep

"Kiedy chcesz przywołać lub uzyskać dostęp do świętej energii, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zadeklarowanie świętej przestrzeni. Łatwym sposobem, aby to zrobić, jest wyznaczenie granicy za pomocą koca medytacyjnego, z intencją, że cztery rogi koca są granicami tej przestrzeni."

Dhyana Włoska aksamitna poduszka podłogowa na zamówienie $224 Sklep

"Stworzenie świętej przestrzeni jest tak proste, jak zadeklarowanie, że dany obszar ma znaczenie" - mówi Finley. Jeśli codziennie praktykujesz medytację, każdego dnia medytuj w tym samym miejscu. "Dzięki ustalonej rutynie zaczniesz kojarzyć to miejsce z uczuciem spokoju i dobrego samopoczucia".

Dekoracje natury Świecznik na świece w kształcie bloku kwarcu różowego $33 Sklep

"Czakra serca jest jak silnik samochodu. Jeśli chcesz uzyskać szybki efekt, kup trochę kwarcu różowego" - mówi Finley. Kryształy są znane z tego, że utrzymują i powiększają pewne wibracje. "Najprostszym sposobem na zaprogramowanie kryształu jest uprzednie wyszarzenie go, a następnie usiąść w medytacji i wygenerować uczucie lub myśl, którą chcesz, aby kryształ utrzymywał. Trzymaj się kamienia i poczuj to, co chcesz poczuć. Kryształ zachowa tę wibrację".

Juniper Ridge Zestaw do masażu białą szałwią (Smudge Bundle) $11 Sklep
Jeśli doświadczasz uporczywych emocji, które nie chcą się oczyścić, skutecznym sposobem będzie szałwia w Twojej osobistej przestrzeni, szałwia w Tobie, a następnie szałwia w Twoich kamieniach.

Szałwia ma oczyszczający wpływ na negatywne wibracje. Potraktuj to jako naciśnięcie przycisku "reset". "Jeśli doświadczasz uporczywej emocji, która nie chce się uwolnić, skutecznym sposobem jest szałwia w przestrzeni osobistej, szałwia dla siebie, a następnie szałwia dla swoich kamieni".

Ellen Berkenblit Caleo $500 Sklep

Finley sugeruje, aby wyposażyć pokój w podświadome wskazówki, które wyzwolą radosne, pozytywne myśli, w tym osobisty totem lub zwierzę mocy: "Zwierzę mocy to duchowy towarzysz. Dobrze współpracują z Reiki i uzdrawianiem szamańskim, oferując unikalne spojrzenie i dary w duchowej podróży."

Paulo Coelho Alchemik $17 $11 Sklep

"To jedna z moich ulubionych książek. Jest to niesamowite dzieło literatury pięknej, które jest szalenie dokładne w kwestii uzdrawiania energetycznego" - powiedział Finley. Cytując Coelho: "Kiedy czegoś pragniesz, cały wszechświat sprzysięga się, by pomóc ci to osiągnąć".

Donna Karan dla Lenox Misa śpiewająca VII $200 Sklep

Każda misa tybetańska jest zaprojektowana tak, aby wibrowała do innej czakry. Mówi się, że samo słuchanie tych starożytnych instrumentów jest głęboko relaksujące i medytacyjne. "Pieśni z mis tybetańskich mogą zredukować stres, zwiększyć przepływ krwi i obniżyć tętno. Świetnie nadają się też do ustanowienia rytuału otwierania i zamykania świętej przestrzeni. Kiedy wchodzisz i wychodzisz z pomieszczenia, wykonaj jakąś rutynę, nawet jeśli jest ona bardzo prosta, np. zapal świecę lub zadzwoń dzwonkiem."

Urban Outfitters Kadzidełka P.F. Candle Co. $9 Sklep

"Lubię, gdy wokół medytacji reprezentowane są wszystkie żywioły" - mówi Finley. Uważa się, że kadzidło w naturalny sposób podnosi na duchu i podnosi pozytywne wibracje. Paleniu kadzideł często towarzyszą modlitwy i inwokacje. Wybierz zapach charakterystyczny dla celu medytacji. Jeśli chcesz przyciągnąć więcej pozytywnych rzeczy do swojego życia, wybierz paczulę. Pachnąca lawenda i róża są świetne na odstresowanie.

Pottery Barn Ink Wash Feather Framed Sets $379 Sklep

"Pióra symbolizują podkreślenie i połączenie z boskością" - mówi Finley. Spróbuj dodać do wystroju trochę piór, aby dodać codziennej energii.

Young Living Olejek Thieves $48 Sklep

"Szałwia, słona lub bieżąca woda, światło księżyca, światło słoneczne i olejek Thieves są cenne dla oczyszczania organizmu" - mówi Finley. Naturalny, przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny olejek Thieves warto mieć pod ręką, gdy czujesz się przepracowana lub zestresowana. "Posmaruj kilkoma kroplami stopy, jeśli czujesz się przemęczona; zlikwiduje to wszelkie zarazki i zmniejszy stres".

Love Adorned Palo Santo Wood Bundle $15 Sklep

Mistyczne drzewo pochodzące z Ameryki Południowej, palo santo oznacza po hiszpańsku "święte drewno". "Palo santo oczyszcza energię, powoduje przebudzenie trzeciego oka i jest świętym drzewem" - mówi Finley. Poza tym fantastycznie pachnie i odstrasza komary. Aby zapalić, trzymaj patyczek pod kątem 45 stopni w kierunku płomienia. Gdy końcówka się zapali, pozwól, aby paliła się przez około 30 sekund do minuty, a następnie zdmuchnij ją. Umieść go w ognioodpornej misce i rozkoszuj się jego leczniczym aromatem.