Płytki ścienne do kuchni - wzory, które sprawdzą się w małych wnętrzach

image

Płytki ścienne do kuchni jest jednym z elementów, które na pewno trzeba myśleć o, gdy jesteś dekoracji lub remontu kuchni. Małe wnętrze, a w szczególności mała kuchnia jest bardzo wymagająca pod względem wyposażenia. Jak zaprojektować meble, aby były funkcjonalne i estetyczne, jakie sprzęty wybrać. A także ważny problem, jakie płytki ścienne wybrać do kuchni. Wzory, kolory, rozmiary, które można znaleźć w sklepach, przyprawiają o zawrót głowy.

Płytki ścienne do małej kuchni - jasne i błyszczące.

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory i błyszczące powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń. Dotyczy to również małych płytek kuchennych. Jeśli boisz się, że wybierając zwykłe jasne płytki sprawisz, że Twoja kuchnia będzie nijaka. Jest to jednak błędne przekonanie. Białe płytki ścienne do kuchni mogą być podstawą wielu udanych aranżacji, które można również zmieniać od czasu do czasu. Można również zdecydować się na płytki z połyskiem, które mają niezwykłą fakturę i strukturę.

Płytki kuchenne 3D do montażu na ścianie

Czym kierować się przy wyborze płytek ściennych do kuchni? Wzory będą bardzo ważne, ale równie istotna będzie faktura. Jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń i nie chcemy szaleć z wzorami, warto pomyśleć o zastosowaniu płytek 3D. Ten rodzaj płytek dzięki przestrzennej fakturze wygląda atrakcyjnie i nawet zwykła kuchnia nabierze charakteru.

Płytki ścienne do kuchni - marokańskie wzory

Jakie będą najmodniejsze płytki kuchenne? Obecnie dużą popularnością cieszą się wzory marokańskie. Kolorowe płytki mozaikowe, z których każda wygląda jak małe dzieło sztuki, podbijają serca wielu ludzi. Nic dziwnego, bo są piękne, kolorowe i przełamują duże białe meble, będą się też wyróżniać tym, że pasują do dużych pomieszczeń. Ale sprawdzą się również w małej kuchni. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Używamy ich na kawałku ściany.

Płytki kuchenne na ścianę - duże rozmiary w małej przestrzeni wnętrza.

Czasami można spotkać się z twierdzeniem, że tylko małe płytki mogą zmieścić się w małej przestrzeni wnętrza, ale jest to błędne podejście. Duże płytki pasują również do małych wnętrz. Zasada jest taka, że im mniej widoczne są łączenia, tym większe i bardziej przestronne wydaje się wnętrze. Nie warto więc bać się dużych płytek, trzeba pamiętać, by wybrać takie, które bez przycinania będą pasowały do kuchennego wnętrza. Jeśli dodatkowo wybierzesz jasny, błyszczący kolor, efekt będzie rzeczywiście doskonały.

Płytki ścienne do kuchni - 60×60, 7×15 czy 40×100 cm?

Która wielkość dachówki będzie najlepsza? Masz wybór pomiędzy bardzo małymi płytkami, które po ułożeniu będą wyglądały jak mozaika, lub możesz zdecydować się na duże płytki, z których kilka wystarczy na pokrycie całej ściany w małej kuchni. W rzeczywistości, można użyć dowolnego rozmiaru w małych kuchniach, ale trzeba wybrać płytki, które pasują dobrze i nie trzeba ich często przycinać.