Sześć wskazówek, jak wybrać idealną sofę

image

Jak wszystko inne w tej erze niekończących się wyborów, wybory sofy wydają się nie mieć końca. Możesz myśleć, że wiesz dokładnie, czego chcesz, ale kiedy idziesz do sklepu lub przeglądać zdjęcia online, style, kształty i dostosowania mogą być przytłaczające. Zaoszczędź sobie czasu, pieniędzy i potencjalnego poczucia winy kupującego i skorzystaj z tych wskazówek, aby uzyskać jasny obraz tego, czego chcesz (i potrzebujesz!), zanim zaczniesz polowanie.

Po pierwsze, pomyśl o wielkości.

Jeżeli ty większy żywego pokój, ty potrzebujesz decydować dokładnie jak dużo twój żywy pokój wypełnia z senną kanapą. Czy chcesz więcej sof lub foteli? Czy chcesz stolik do kawy? Jeśli tak, to prawdopodobnie najlepsza będzie prosta sofa lub taka o lekkim kształcie litery L. Jeśli szukasz sofy, która będzie centralnym punktem Twojego salonu, poszukaj okrągłych kształtów sof, które zajmują trochę więcej miejsca i oferują dużo przestrzeni.

Jeśli masz mały pokój dzienny, prawdopodobnie potrzebujesz mniejszej kanapy. Przy mniejszej przestrzeni, każda sofa będzie w centrum uwagi, więc ważne jest, aby wybrać coś, co jest praktyczne, ale także ma silną konstrukcję, która wspiera i uzupełnia resztę pokoju.

2.Zdecyduj dokładnie, jak chcesz, aby kanapa była ustawiona.

Skuteczne projektowanie przestrzeni życiowej zaczyna się od analizy stylu życia. Co najczęściej robisz w tym pokoju? Lubisz relaksować się przed telewizorem? Upewnij się, że Twoja kanapa jest skierowana w tym kierunku. Lubisz organizować wieczory z grami lub winem? Utwórzcie półkole (lub nawet pełne koło) wokół centralnego stołu.

Czy twoja rodzina używa pokój dzienny dla odpoczynku, relaksu i czytania? Otocz swoją sofę krzesłami i poduszkami, aby stworzyć wiele miejsc siedzących, które mogą być używane indywidualnie lub w większej grupie.

3 Określ, który kształt najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni.

Teraz, gdy już określiłeś funkcję swojej sofy, nadszedł czas, aby zastanowić się, jaki kształt pomoże jej to osiągnąć. Czysty kształt litery L idealnie nadaje się do otwartych przestrzeni, które trzeba podzielić - na przykład oddzielając salon od jadalni.

Okrąglejszy kształt jest nieco lepszy dla mniejszego pomieszczenia, które musi służyć jako miejsce spotkań dla grup ludzi, ale może być również idealny do pokoju medialnego.

Jeśli chcesz użyć więcej krzeseł i stołów w swoim salonie, sofa lub kanapa może być dobrą alternatywą dla tradycyjnej sofy. Nadal zapewnia miejsce do siedzenia dla kilku osób, ale jest kompaktowy i może być używany jako bardziej wyrafinowana wersja futonu.

4) materiały tapicerskie

Który z nich jest dla Ciebie najlepszy? Estetyka jest ważna, ale funkcjonalność jest kluczowa przy wyborze materiału, z którego wykonana jest sofa. Wielu z nas, którzy chcą traktować siebie do pluszowej białej sofy zamszu są tak piękne, ale również tak niebezpieczne. Zamsz może być złym wyborem, jeśli masz zwierzęta domowe lub małe dzieci, które mogą spowodować poważne uszkodzenia.

Skóra - zwłaszcza w ciemniejszych kolorach - jest stylowa w całej swojej okazałości, na ogół dobrze się nosi z wiekiem i jest stosunkowo łatwa do czyszczenia.

Inną opcją jest wybór pokrycia sofy materiałem zewnętrznym. Wiele firm teraz niesie tkaniny Sunbrella, które są odporne na plamy, wodę i blaknięcie od słońca. Wielu producentów mebli na zewnątrz ma również leżaki i leżanki, które wyglądają tak prosto i klasycznie, że mogą być z łatwością używane w pomieszczeniach.

5 Wybierz styl, który pasuje do Twojego domu.

Może być trochę trudno znaleźć swój własny styl, ale trzeba podążać za własnym poczuciem stylu, wybierając typ sofy, który będzie pasował naturalnie do Twojego domu. Jeśli twój styl jest elegancki i nowoczesny, wybierz coś, co odzwierciedla to w czystych liniach i dramatycznych kolorach.

Jeśli Twój dom jest eklektyczną mieszanką kolorów i wzorów, sofa, która łączy w sobie kilka stylów (np. vintage tapicerowana sofa z kolorowym materiałem lub bardziej nowoczesny kształt z tradycyjnymi akcentami) może być doskonałym wyrazem Twojego gustu.

Jeśli Twój wygląd jest nieco bardziej tradycyjny, klasyczna sofa w trwałej i neutralnej tkaninie wytrzyma próbę czasu i będzie dobrze współpracować z różnymi kolorami i dodatkami.

Wybierz kolor: jaskrawy, z nadrukiem czy neutralny?

Odnawianie mebli stało się stosunkowo niedrogą opcją dla tych, którzy chcą dostosować swoje meble. Nie bój się wybrać sofy z zabawnym lub unikalnym nadrukiem! Może dodać zaskakująco osobisty akcent i szybko zmienić charakter całego pomieszczenia.