Monitoring IP

Doradztwo, sprzęt i montaż – wszystko w naszej firmie

Nie każda kamera, nadaje się do każdego miejsca. Kamery posiadają swoje specyfikacje oraz wymagania techniczne, które określają najbardziej odpowiednie miejsce dla ich instalacji. Wpływ ma na to chociażby takie czynniki jak światło potrzebne do skutecznej pracy kamery oraz klasa szczelności obudowy. Dzięki temu wiadomo, czy dana kamera sprawdza się lepiej w pomieszczeniach, czy też może być stosowana na zewnątrz budynku. Jednak nawet tam ważnymi czynnikami jest to czy kamera będzie miała kontakt z deszczem i wodą, jak i ewentualna temperatura w jej najbliższym otoczeniu.

Kamery są narażone zarówno na czynniki w postaci wody, ciał stałych w tym pyłów oraz na ataki przez osoby chcące je uszkodzić. Dla każdej z tych klas określone zostały odpowiednie kryteria. Kamery, które posiadają najwyższe współczynniki są oczywiście najbardziej odporne na warunki atmosferyczne oraz ingerencje innych osób, dlatego często są określane jako wandaloodporne.

 

Kamery monitoringu mogą być wyposażone w miejsce na kartę pamięci. Jest to rozwiązanie w przypadku, kiedy dojdzie do przerwania łączności z rejestratorem zaś zasilanie będzie aktywne. W takich sytuacjach, rejestrowany obraz będzie zapisywany na zamontowanej karcie pamięci. Po usunięciu awarii dane z karty można przenieść na oddzielny nośnik.

 

Kamery mogą działać zarówno w trybie całodobowym bądź też być uruchamiane przez inne urządzenia. W takich sytuacjach najczęściej wykorzystuje się specjalne czujniki połączone z kamerami oraz rejestratorem.

Jest to korzystne wszędzie tam, gdzie system monitoringu, nie musi działać cały czas lecz tylko w chwili gdy czujniki wychwycą poruszający się w ich zasięgu obiekt.