Idealny standard: Tworzenie idealnej szatni

image

Chcesz dodać nową szatnię i zwiększyć wartość swojego domu? Poprosiliśmy naszych przyjaciół z Ideal Standard, wiodącej marki łazienkowej w Wielkiej Brytanii, o pomoc w postaci ich 5 najlepszych wskazówek.

Być może nie jest to pierwsza pozycja na Twojej liście remontów, ale dodanie szatni to opłacalny sposób na zwiększenie wartości nieruchomości, a także na wzmocnienie pozycji przy sprzedaży. Gdzie kiedyś posiadanie dodatkowej toalety na parterze - oprócz rodzinnej łazienki na górze - było uważane za coś luksusowego, teraz szybko staje się oczekiwaniem.

Ale dlaczego?

Od 2009 roku przepisy budowlane wymagają, aby wszystkie nowe domy posiadały szatnię z toaletą na parterze, więc jest to coraz częściej norma dla dzisiejszych nabywców domów. Dodanie jej może być kwestią niewielkiej rozbudowy, odgrodzenia niewykorzystanego miejsca lub sprytnej przebudowy dobrej wielkości szafy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o nową szatnię, czy o remont istniejącej, chodzi o maksymalne wykorzystanie przestrzeni w tym zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniu w domu. Oto nasze 5 wskazówek dotyczących planowania szatni.


Najpierw pomyśl o toalecie

Nie da się tego ominąć - jeśli planujesz szatnię, będziesz potrzebował toalety. Punktem wyjścia powinna być pozycja miski, ponieważ ze względu na dostępną przestrzeń i umiejscowienie odpadów, elastyczność jest bardzo niewielka. Następnie należy wybrać zakres i rodzaj, czy jest to toaleta wisząca, tylna ściana czy toaleta z bliskim sprzężeniem. Kolejną kwestią jest umywalka, a wybór obejmuje modele o szerokości do 800 mm i więcej. Ta kombinacja z kolekcji Strada II firmy Ideal Standard (patrz poniżej) jest popularną i niedrogą opcją.


Spróbuj zintegrowanego przechowywania

Sprytny projekt umożliwił włączenie przechowywania nawet do najciaśniejszych przestrzeni. Zasadniczo, jeśli jest miejsce na umywalkę, jest też miejsce na przechowywanie. Jeśli Twoja szatnia jest przestronna, możesz zdecydować się na szafkę z wanną lub umywalką. Większe produkty, takie jak szafka Tempo 235 mm firmy Ideal Standard, oferują praktyczność przechowywania i elegancki, nowoczesny wygląd.

Przestrzeń na wagę złota? Doskonałą opcją jest wisząca szafka Concept Space (poniżej).


Oszczędzaj miejsce

Inteligentny projekt obejmuje również toalety i umywalki. Ukrycie spłuczki w panelach meblowych pozwoli Ci wybrać wiszącą miskę toaletową, która uwolni dodatkową przestrzeń. Dostępne są również toalety o krótkim rzucie, w których długość miski jest mniejsza niż w przypadku standardowych modeli, które są doskonałym wyborem w przypadku przestrzeni o nieregularnych kształtach lub tam, gdzie trzeba uniknąć otwieranych drzwi.

Umywalki narożne - jak sama nazwa wskazuje - mieszczą się w rogu szatni, zajmując minimum cennej przestrzeni.


Ogrzewanie jest opcjonalne

Szatnie zwykle zajmują miejsce pomiędzy dwoma innymi pomieszczeniami na parterze, które są dobrze ogrzewane, więc często nie ma szczególnej potrzeby uwzględniania grzejnika w swoich planach, zwłaszcza jeśli pomieszczenie, z którym mamy do czynienia, jest niewiele większe od znaczka pocztowego. Jednak 21-wieczny projekt grzejnika przeszedł długą drogę od wielkich brył metalu, które były ich przodkami, i znajdziesz wszystkie sposoby wąskich grzejników pionowych i mniejszych odmian wiszących są dostępne. Dobrym rozwiązaniem jest również grzejnik na ręczniki, który może być tak duży lub tak mały, jak pozwalają na to ograniczenia.


Oświetlenie punktowe oszczędza miejsce

Maksymalizacja przestrzeni nie zawsze dotyczy podstawowych produktów, których wymaga szatnia. Subtelne akcenty dekoracyjne i minimalistyczne podejście do ozdób i sztuki ściennej również mogą dać wrażenie przestrzeni. Jedną z rad jest unikanie wiszących opraw oświetleniowych i wybieranie oświetlenia punktowego. Jeśli pozwala na to budżet i pomieszczenie, w którym się znajdujemy, wpuszczane reflektory są świetnym sposobem na zapewnienie, że oświetlenie nie będzie odciągać uwagi od pionowej przestrzeni.

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze najlepsze wskazówki dla Twojej szatni. Aby odkryć więcej pomysłów i inspiracji od Ideal Standard, zobacz "Powiązane historie" poniżej.


Sklep Ideal Standard

W Victoria Plum znajdziesz najszerszy wybór zestawów łazienkowych, mebli i akcesoriów Ideal Standard, w tym wiele produktów opisanych w tym artykule. Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby rozpocząć przeglądanie.