Wejdź do studia o powierzchni 500 stóp kwadratowych, które emanuje kalifornijskimi klimatami

image

Urządzanie mieszkania typu studio wiąże się z własnym, szczególnym zestawem wyzwań. Mówiąc wprost, bez względu na to, jak wiele bezwzględnych decyzji projektowych lub wysiłków redakcyjnych w stylu Marie Kondo podejmiesz, maksymalne wykorzystanie tak małej przestrzeni nie jest łatwym wyczynem. Jednak kiedy Lily Kunin, założycielka Clean Food Dirty City i autorka Good Clean Food, przeprowadziła się do nowoczesnego studia o powierzchni 500 stóp kwadratowych w Williamsburgu, dodała do listy kolejne wyzwanie: urządzić je wyłącznie przy użyciu nietoksycznych, pochodzących z ekologicznych źródeł przedmiotów.

Naturalnie, zwróciła się o pomoc do Olivii Stutz, projektantki Homepolish, aby stworzyć czystą przestrzeń życiową, która nie rezygnuje ze stylu na rzecz nietoksyczności. "Wnieśliśmy wiele naturalnych i organicznych elementów i produktów, takich jak organiczna bawełna i meble z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony oraz dywany w stylu vintage" - wyjaśnia Stutz. "Tworzenie pięknych domów jest tym, co kocham robić, ale równie ważne jest dla mnie to, że kupuję odpowiedzialnie" - mówi MyDomaine projektantka Homepolish.

Przewińcie dalej, aby zwiedzić studio o powierzchni 500 stóp kwadratowych, które jest wypełnione nietoksycznymi przedmiotami i emanuje swobodnym kalifornijskim klimatem.

"Oboje od razu wiedzieliśmy, że schemat kolorów będzie miękki i przestronny," wyjaśnia Stutz. "Ponieważ wybraliśmy, aby polegać na neutralnych kolorach dla tego projektu, podkreśliłem użycie tkanin teksturowych, dywanów i koców".

W sypialni, lniane prześcieradła, poduszki w pasy mudcloth, i rzut z pomponem przynieść tę wizję do życia i nadać niedopowiedziane, Kalifornia chłodne wibracje do przestrzeni.

Ulubioną rzeczą projektantki Homepolish w tej przestrzeni jest neutralna paleta kolorów. "Lily również wybrała dużo zieleni i żywych roślin w domu, które naprawdę dodają takiej wspaniałej energii do przestrzeni", mówi Stutz. "Uwielbiam styl tego domu, który zalicza się do kategorii 'czystego, organicznego modernizmu'", dodaje.

"Pierwszymi rzeczami, które kupiliśmy były wiklinowe kinkiety Serena i Lily," mówi Stutz. "Pomyśleliśmy, że dodadzą sypialni charakteru, ponieważ nie było tam żadnej deski rozdzielczej", wyjaśnia. "Skończyło się na tym, że tak ładnie komponowały się z plażowym nadrukiem oprawionym nad łóżkiem".

Chociaż paleta kolorów jest zdecydowanie neutralna, jest kilka akcentów, które się wyróżniają. "Jeśli chodzi o sztukę, naprawdę wybraliśmy minimalne fotografie krajobrazu morskiego, ale włączyliśmy jeden jasnoróżowy obraz nad pomarańczowym skórzanym fotelem w rogu przestrzeni życiowej dla dawki koloru i zabawy" - ujawnia Stutz dla MyDomaine.

Jednym z największych znalezisk projektantki Homepolish był stolik kawowy w kształcie serca z drewna odzyskanego od Chango & Co. "Pozyskałam również kilka niesamowitych poduszek i dekoracji od kilku sprzedawców z Etsy (tajemnica wyszła na jaw!), aby stworzyć ten domowy klimat plaży w Malibu, do którego dążyliśmy" - ujawnia Stutz.

Największym wyzwaniem projektu, według Stutza, był wybór odpowiedniej sofy dla tej przestrzeni. "Na początku naprawdę chcieliśmy sofę shabby-chic z marokańskim kocem ślubnym udrapowanym nad nią, aby stworzyć naprawdę bohemiczne uczucie" - wyjaśnia Stutz. Jednak ostatecznie para zdecydowała się na wygodną sofę wykonaną z miękkiego belgijskiego lnu w biało-taupe'owym kolorze. "Patrząc wstecz, jestem bardzo szczęśliwa, że poszliśmy w tym kierunku," wyznaje Stutz. "Po prostu ze względu na to, jak jest - każdy chce usiąść na tej kanapie!".

Nawet mała łazienka w studio emanuje plażowymi wibracjami z jej przeważnie niebieskim wystrojem. Etycznie pozyskiwane materiały, szczególnie zasłona prysznicowa i produkty do samoopieki, również odzwierciedlają misję Stutz i Kunin w tworzeniu przestrzeni, która jest zarówno piękna jak i zrównoważona.