10 wskazówek, jak pięknie i jednocześnie ekonomicznie odnowić swój dom

image

Remontujesz, ponieważ chcesz, aby Twój dom wyglądał i czuł się piękniej i wygodniej. Pomyśl o swoim planie remontu domu jako biznesplan lub specjalny projekt, który zaczynasz od zera.

Kluczem do remontu domu, który jest zarówno w budżecie i piękne jest zaplanować cały proces skutecznie. Poniższe sekcje pokazują, jak można podzielić swoje ogólne plany remontowe na pod-plany, w zależności od tego, ile masz miejsca i jak skutecznie remontować swój dom. Jeśli szukasz 10 najlepszych sposobów, aby odnowić swój dom pięknie, ale ekonomicznie, czytaj dalej poniżej:

Plan

Jak wspomniano wcześniej, skuteczne planowanie jest kluczem do efektywnego remontu. Podczas remontu siebie, trzeba skupić się na dużym obrazie, jak również mniejsze części. Być może słyszałeś zdanie: "Całość jest większa niż suma jej części". Możesz zastosować tę samą strategię do projektu renowacji domu i stworzyć plan renowacji dla każdego obszaru domu. Jeśli zatrudnić architekta do remontu, będą one ocenić swoje potrzeby, a następnie remontować odpowiednio. W tym przypadku, ponieważ jesteś za, będziesz burza mózgów swoje wymagania, napisz cel końcowy dla każdego pokoju w domu i ustawić ogólny cel, a następnie przejść dalej:

Budżetowanie

Ponieważ chcesz wyremontować swój dom ekonomicznie, ważne jest, aby podać ogólne wymagania / limit kosztów. Przy ustalaniu budżetu pamiętaj, że nie możesz go przeszacować, niedoszacować, a potem dalej badać, czego potrzebujesz.

Badania

Będziesz zaskoczony, jak wiele opcji masz, gdy zaczniesz swoje badania. Tę piękną lampę, która podoba Ci się w sklepie z artykułami z wyższej półki, możesz kupić gdzie indziej po niższej cenie. Więc jeśli odnawiasz swój dom na budżet, należy pamiętać, że gdy szukasz mebli, farby lub dekoracji, które chcesz w domu, jesteś prawdopodobnie znaleźć większość dostaw w rozsądnej cenie. Skorzystaj z zakupów online, sklepów z używanymi meblami i zobacz, jak daleko możesz się posunąć. Poniżej znajdują się instrukcje krok po kroku, jak pięknie i niedrogo udekorować swój dom:

Drzwi robią pierwsze wrażenie!

Pierwsze wrażenie o Twoim domu robią drzwi. Jeśli nie jest możliwa całkowita wymiana drzwi, a istniejące drzwi są w dobrym stanie, należy je przemalować. Drzwi mogą również wpływać na oświetlenie w pokoju, i można skorzystać z tej wspaniałej techniki Amy Lau używa w projektowaniu wnętrz, "Jeśli jest to ciemny pokój, bez względu na to, jaki kolor mają ściany, maluję sufit, powierzchnie i drzwi w tym samym kolorze, ale 50 procent lżejsze. Zbyt wiele pojedynczych kolorów może "przytłoczyć" pomieszczenie. Więc jeśli jesteś remontu na budżet, kiedy przemalować swoje drzwi, spróbuj użyć różnych odcieni farby w zależności od stężenia światła w domu, aby zoptymalizować oświetlenie w domu, jak widać pasuje.

Farba wpływa na intensywność światła

Jak wspomniano wcześniej, malowanie wpływa na oświetlenie, a kiedy remontujesz swój dom, możesz zdecydować się na nowy kolor. Jeśli masz już ograniczony budżet, zakup różnokolorowych paletek może być w tym przypadku kontrowersyjny. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, wybierz czarno-białą linię, która nada Twojemu domowi nowoczesny, wyrafinowany wygląd.

Małe pomieszczenia nie muszą wyglądać na małe

Jeśli remontujesz mały dom, aby wyglądał na większy, przy użyciu luster jest tani i piękny sposób, aby to osiągnąć. Jest to tania technika stosowana przez jednego z najsłynniejszych architektów swoich czasów, Sir Johna Soane, który używał luster w pokoju śniadaniowym swojego londyńskiego domu.

Kuchnie i pomieszczenia magazynowe

Kiedy dekorujesz/remontujesz swój dom, prawdopodobnie próbujesz również posprzątać bałagan i zmaksymalizować swój inwentarz. Maksymalizacja Twojej kuchni pomoże Ci zminimalizować problemy z przechowywaniem.

Nikt nie zna Twojej przestrzeni kuchennej lepiej niż Ty, a budowanie domowych szafek kuchennych nie tylko pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i ponownie wykorzystać stare materiały w Twoim domu, ale także zapewni, że zbudujesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli masz już wystarczająco dużo szafek do przechowywania, nie musisz ich wymieniać, możesz je po prostu przemalować, aby Twoja kuchnia wyglądała tak dobrze jak nowa.

Światło wpada przez okna

Według Marca Appletona: "Połowa doświadczenia związanego z mieszkaniem w domu to patrzenie na zewnątrz. Jeśli więc remontujesz swój dom, wstaw duże okna. Ale może nie masz budżetu na wymianę okien. W tym przypadku, bawić się z kolorem i malować okna lżejsze niż reszta pokoju, aby zmaksymalizować światło wpadające przez okna.

Remont łazienki

Byłbyś zaskoczony, jak wiele niedrogich, ale wysokiej jakości produktów można kupić, aby odnowić swoją łazienkę. Jeśli nie chcesz instalować nowych elementów, możesz naprawić istniejącą toaletę, zmieniając jej kolor, zmieniając kolory kramów, regulując ciśnienie pod prysznicem itp.

Renowacja podłogi

Jeśli masz ograniczony budżet, remont podłogi może wydawać się drogie, a jeśli nie można znaleźć instalacji podłogowej w budżecie, należy zainwestować w remont wszystkich innych części zgodnie z projektem podłogi.

Kluczem do pięknego, ale opłacalnego remontu lub przebudowy domu jest ustalenie celu, narysować pełny obraz tego, co chcesz, a następnie wyremontować każdą część domu krok po kroku, jak wspomniano powyżej.