Rozświetl noc za pomocą systemu niskonapięciowego

image

Oświetlenie niskonapięciowe pomoże rozjaśnić Twój taras lub krajobraz w nocy. Stosować z systemem oświetlenia niskonapięciowego, który jest bezpieczny dla środowiska zewnętrznego.

Podczas projektowania wymarzonego podwórka, oświetlenie niskonapięciowe jest tak samo ważne jak architektura krajobrazu, ogrodzenie czy tarasy. Niezbędne do organizowania podwórkowych grilli, ognisk i nie tylko, jest wiele rzeczy do rozważenia na temat oświetlenia zewnętrznego.

Pomyśl o jakości przy zakupie podstaw niskonapięciowego systemu oświetlenia zewnętrznego, a zostaniesz nagrodzony z systemem, który stoi do elementów. Poszukaj trudno dostępnych elementów w sklepach z artykułami elektrycznymi. Oto podstawowe informacje, które przydadzą się podczas poszukiwania odpowiednich produktów niskonapięciowych do oświetlenia zewnętrznego domu.

Znalezienie właściwego transformatora

Określ rozmiar potrzebnego transformatora niskiego napięcia, licząc całkowitą liczbę lamp w twoim planie oświetlenia i mnożąc tę liczbę przez moc każdej lampy. Kup transformator o mocy znamionowej o 20 do 25 procent większej niż całkowita moc. Na przykład, jeśli masz dwanaście 20-watowych lamp w swoim planie, twoja całkowita moc wynosi 240. Dodając 20 do 25 procent nadwyżki, zwiększysz moc o 48 do 60 watów. Potrzebny będzie transformator 300-watowy.

Kup transformator w oparciu o jego moc ciągłą. Na przykład, transformator, który działa nieprzerwanie z mocą 300 W, może mieć moc znamionową 400 W, ale będziesz bardziej zadowolony z jego wydajności, jeśli kupisz go do systemu wymagającego nieco mniej niż 300 W.

Kup transformator, który ma wiele odczepów: 12, 13 i 14 V. Pozwala to na podłączenie do linii 13- lub 14-woltowej, jeśli masz długą trasę; wyższa pojemność poprawia przepływ prądu przez kabel i zapewnia jasne światła na końcu długiej trasy. W przypadku oświetlenia bliskiego otoczenia należy podłączyć się do linii 12 V. Rozdzielenie przewodów elektrycznych pomiędzy krany zapewnia, że lampy otrzymują bardziej równomierne napięcie, a przednia lampa nie pali się. Chociaż można podłączyć się do więcej niż jednej linii, ważne jest, aby łączna moc wszystkich kabli nie przekraczała mocy znamionowej transformatora.

oświetlenie

Materiały do oświetlenia niskonapięciowego

Kabel: Kabel elektryczny doprowadza energię elektryczną z transformatora do opraw oświetleniowych. Okablowanie niskiego napięcia jest zazwyczaj dwużyłowe (dwa przewody zamknięte w izolacji i połączone razem), z przewodem bezpośrednio zakopanym (DB) o rozmiarach 12, 14 i 16. Należy starać się nie przekraczać długości 160 stóp. Nakrętki kablowe: Te bezlutowe złącza nakręca się na odizolowane przewody, aby zapewnić dobre połączenia elektryczne. Nakrętki są oznaczone kolorami odpowiadającymi rozmiarom przewodów. Taśma elektrotechniczna: Ta czarna plastikowa taśma jest wodoodporna i chroni przed wilgocią. Oprawy oświetleniowe i lampy (żarówki): Różni producenci produkują oprawy do niskonapięciowych systemów oświetleniowych. Oprawy są dostarczane z okablowaniem i wystarczy je podłączyć do kabla niskiego napięcia. Specjalistyczne żarówki niskonapięciowe można również znaleźć w większości sklepów z artykułami żelaznymi.

Koszt niskonapięciowego oświetlenia zewnętrznego

Niskonapięciowe oświetlenie krajobrazu jest w szerokim zakresie kosztów. Tier oświetlenie kosztuje 9 dolarów do 20 dolarów za sztukę. Wersje słoneczne wahają się od 13 do 30 dolarów. Światła wejściowe będzie oświadczenie od 10 do 20 dolarów za sztukę. Floodlamps, które oświetlają duży obszar będzie kosztować od 33 do 63 dolarów. Nie jest to również zły pomysł, aby zainstalować małe reflektory wyzwalane przez czujnik ruchu. Te wahają się w cenie od 11 do 25 dolarów. Ten sam zakres cen jednostkowych stosuje się do studni i grzybów światła.

Style opraw

Pakowane zestawy oświetlenia krajobrazowego zawierają różne popularne oprawy, plus sprzęt i transformator potrzebny do instalacji. Jeśli to nie pasuje do Twoich potrzeb, oprawy, transformatory, lampy i wyłączniki czasowe można również kupić oddzielnie.

Oto sześć rodzajów oświetlenia niskonapięciowego do wyboru.

Lampy wejściowe

Lampy wejściowe zapewniają ogólne oświetlenie wzdłuż chodników i podjazdów. Zwiększają również atrakcyjność Twojego podwórka lub patio. Światło dodaje wymiar do krajobrazu. Ciemność sprawia, że wszystko wydaje się dwuwymiarowe. Oświetlenie pomaga oku dostrzec głębię, zwłaszcza jeśli światła są używane w narożnikach, a nie na płaskich powierzchniach ścian.

Oświetlenie poziomowe

Oświetlenie schodkowe jest często stosowane wzdłuż granic, jako miękki, dekoracyjny akcent. Świetnie sprawdzają się w pobliżu przejść, zwłaszcza w nocy, gdy widoczność jest ograniczona. Niskonapięciowe oświetlenie ścieżek nigdy nie powinno próbować dublować światła dziennego. Niski poziom blasku tworzy zainteresowanie i cienie, więc upewnij się, że sprawdzisz z ekspertem w sklepie z narzędziami, jakie żarówki są najlepsze dla Ciebie.

Lampy kuliste

Lampy kuliste zapewniają ogólne oświetlenie bez odblasków. Są one często bardziej dekoracyjne niż celowe. Rozmieszczone na patio lub w ogrodzie, lampy kuliste miękko oświetlają duży obszar. Ten sam efekt niskonapięciowego oświetlenia zewnętrznego można uzyskać, rozwieszając na patio mrugające lampy łańcuchowe.

Lampy grzybkowe

Lampy grzybkowe to lampy, w których źródło światła jest ukryte, dając miękki, świecący efekt. Kiedy są używane, powinna być widoczna raczej łuna światła niż sama oprawa. Niskoprofilowe oprawy łatwo ukryć za roślinami, a proste lampy ogrodowe, takie jak ta, nie odwracają uwagi od pięknych kwiatów w dzień i w nocy.

Oświetlenie studni

Oświetlenie studni wysyła wiązkę światła w górę, co jest przydatne do akcentowania drzew, krzewów i budynków. Światło skierowane w górę jest bardziej interesujące niż światło skierowane w dół. Reflektory na poziomie gruntu oświetlają pokład i są doskonałym sposobem naśladowania efektu oświetlenia studni. Oświetlenie studni świeci w górę na drzewo; te niskoprofilowe lampy można osadzić w ziemi, aby nie przeszkadzały kosiarce.

Reflektory

Floodlighty wysyłają silną wiązkę światła do podświetlenia lub podkreślenia. Świetnie sprawdzają się nad drzwiami lub w ich pobliżu, aby rzucać światło nawet wtedy, gdy jesteś w środku. Jeśli potrzebujesz oświetlenia bezpieczeństwa, zainstaluj reflektory, które działają oddzielnie od oświetlenia krajobrazowego. Chociaż pełnią one ważną funkcję, nadal można znaleźć lampy bezpieczeństwa w stylowych wzorach.

Więcej informacji na: http://ladneto.pl/