Jak wybrać odpowiedni zlewozmywak?

image

Zlewozmywak jest nieodzownym elementem każdej kuchni. Musi być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Ale nie wolno nam zapominać, że dziś zlew kuchenny to nie tylko użyteczne urządzenie. Może również służyć jako doskonała dekoracja Twojego wnętrza.

Masywne i ciężkie żeliwne konstrukcje zlewozmywaków kuchennych należą już do przeszłości. W przeszłości zlewozmywak pełnił funkcję funkcjonalnego przedmiotu w kuchni. Klienci zwracali po prostu uwagę na to, aby zlewozmywak był praktyczny i spełniał ich oczekiwania. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Ludzie urządzają swoje kuchnie z dużą dbałością o szczegóły. Jest to zgodne z układem Twojego salonu lub sypialni. Dlatego też ludzie przywiązują dużą wagę do każdej aranżacji kuchni, w tym do zlewozmywaka. Na szczęście dzisiejszy rynek może zaoferować naprawdę szeroki wybór tych produktów. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni zlewozmywak do swojej kuchni, który spełni jego oczekiwania pod względem funkcjonalności i designu.

Komory

Jednym z najważniejszych kryteriów, które klienci biorą pod uwagę przed wyborem odpowiedniego zlewozmywaka, jest liczba komór.

Co możesz wybrać?

Są zlewozmywaki z jedną komorą, duże zlewozmywaki z dwiema komorami. Ale jest też coś pomiędzy - półtorej miski. Musisz zdecydować, który typ wybrać w zależności od dostępnej przestrzeni w kuchni. Można też wziąć pod uwagę liczbę członków rodziny - duża rodzina to więcej naczyń do zmywania, a tu korzystny będzie większy zlew z dwiema komorami. Zlewozmywak jednokomorowy jest idealny do raczej małych kuchni lub dla singli. Zlewozmywak półtorakomorowy to stosunkowo nowe rozwiązanie, które jest bardzo dobrą opcją zarówno dla małych, jak i większych kuchni. Przykładowo, niezwykle ciekawym elementem wyposażenia jest zlewozmywak narożny wykonany z granitu. Zlewozmywak narożny to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w swojej kuchni i zaoszczędzić sporo miejsca. Ten zlew kuchenny jest bardzo trwały i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Posiada atrakcyjny i nowoczesny design. Ponadto, produkt ten dostępny jest w wielu różnych kolorach, dzięki czemu doskonale pasuje do każdego wnętrza i stylu kuchni.

Granit lub stal nierdzewna

Najpopularniejsze obecnie zlewozmywaki kuchenne to zlewozmywaki ze stali nierdzewnej lub granitu. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej to uniwersalne rozwiązanie, które pasuje praktycznie do każdego wystroju kuchni. Zlew ze stali nierdzewnej jest łatwy do utrzymania w czystości, a wszelkie zanieczyszczenia można łatwo usunąć. Można używać różnych środków czyszczących bez uszkadzania struktury zlewozmywaka. Kolejną rzeczą, która pozytywnie wpływa na popularność zlewozmywaków ze stali nierdzewnej jest ich stosunkowo atrakcyjna cena. W ofercie wielu firm można znaleźć wiele ciekawych zlewozmywaków kuchennych wykonanych ze stali nierdzewnej, które wpiszą się w styl każdego kuchennego wnętrza.

Zlewozmywaki granitowe to bardziej ekskluzywny element Twojej kuchni. To, co wyróżnia te typy, to ich bardziej wytrzymała konstrukcja, która jest praktycznie najbardziej trwała ze wszystkich dostępnych opcji. Zlewozmywaki granitowe są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju przebarwienia, pęknięcia i zarysowania, a także na środki chemiczne używane do ich czyszczenia. Zlewozmywaki granitowe dostępne są w różnych kolorach, w tym beżowym, czarnym i białym. Cechą charakterystyczną zlewozmywaków granitowych jest również ich bardzo atrakcyjne wzornictwo. Ten typ zlewu jest najlepszym wyborem dla każdej kuchni, która jest bardzo nowoczesna i stylowa.

Jaki rodzaj zlewozmywaka wybrać - ze stali nierdzewnej czy granitowy?

Przede wszystkim wszystko zależy od indywidualnego gustu i tego, ile pieniędzy należy wydać na zlew kuchenny. Konstrukcje granitowe i ze stali nierdzewnej wyglądają zupełnie inaczej, dlatego należy je dopasować do konkretnego stylu wnętrza, w którym zostaną zamontowane. Jeśli chodzi o cenę - zlewozmywaki granitowe są droższe od zlewozmywaków ze stali nierdzewnej.