Jak wybrać meble biurowe?

image

Pracownicy spędzają w biurze 8 godzin dziennie, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli. Meble biurowe Służą do przechowywania dokumentów i innych materiałów, są stanowiskami pracy. Muszą one być dostosowane do obowiązujących norm. Ważna jest ergonomia, funkcjonalność i profesjonalny wygląd, który podkreśla wizerunek marki. Podpowiadamy, jak wybrać idealne meble do biura.

Meble biurowe - dostosowanie zestawu do branży i specyfiki firmy

Firmy zazwyczaj stawiają na klasyczny design, co podkreśla ich profesjonalizm. Jednak konkretny styl mebli powinien być dobrany do branży, wizerunku marki i indywidualnych potrzeb pracowników. W kancelarii prawnej czy biurze nieruchomości stawia się bardziej na prostotę. Agencje reklamowe czy firmy z branży marketingowej mogą sobie pozwolić na większą swobodę i zasięg w zakresie designerskich zestawów meblowych. Ważne jest, aby meble nadawały się do przestrzeni biurowej - nie powinny zagracać przestrzeni, gdyż tworzy to efekt bałaganu. Rozstaw mebli powinien być dostosowany do stanowisk pracy.

Opłaca się dać każdemu pracownikowi trochę prywatności. Odpowiednio dobrane regały i biurka pozwalają sprytnie podzielić wieloosobowe biuro na osobne pomieszczenia. W ten sposób kilka osób może swobodnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe, nie przeszkadzając sobie nawzajem.

Jakie materiały?

Wiele firm zastanawia się, z jakiego materiału powinny być wykonane meble biurowe. Ważne jest, aby producent posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Możesz sięgnąć po lite drewno, które nigdy nie wychodzi z mody. Takie meble biurowe są jednak droższe. Zestawy wykonane z płyt są bardziej ekonomiczną opcją. Ponadto, zawsze warto zwrócić uwagę na sprzęt i akcesoria. W przypadku foteli i krzeseł biurowych bardzo ważna jest jakość tkanin obiciowych. Powinny być odporne na ścieranie, aby dobrze spełniały swoją rolę w przypadku skóry naturalnej lub mebli tapicerowanych. Popularna skóra ekologiczna szybko się wyciera i drze, więc nie będzie się nadawać do codziennego użytku biurowego.

Jakie meble do biura?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór zestawów prefabrykowanych. Dzięki temu meble biurowe będą spójne, a aranżacja będzie wyglądała profesjonalnie. Jednak osoby, które korzystają z usług projektanta wnętrz lub mają jakiś talent artystyczny, mogą samodzielnie złożyć poszczególne elementy mebli. Powinny być dostosowane wielkością do przeciętnego wzrostu, posiadać półkę na klawiaturę oraz przedłużenie na monitor. Przydatne są również półki, szuflady i szafki, w których pracownik może przechowywać dokumenty, materiały biurowe i inne drobiazgi, które przydadzą mu się w wykonywaniu codziennych zadań. Kolejnym elementem są krzesła biurowe. Najlepiej sprawdzają się krzesła z odpowiednio wyprofilowanymi oparciami i miękkimi siedziskami. Szafy i regały biurowe pozwalają na przechowywanie dokumentów, literatury branżowej, materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kserokopiarek i faksów, materiałów biurowych. Funkcjonalność biurka doskonale rozbuduje kontenery biurowe. Składają się one z blatu i nóg na kółkach, dzięki czemu można je wygodnie przemieszczać.