Jak wybrać odpowiedni dywan do mojego pokoju?

image

Bez względu na to, jak sobie z tym poradzisz, wykładziny podłogowe są drogie i może być trudno wiedzieć, czego dokładnie potrzebujesz. Skontaktowaliśmy się z ekspertem, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu do każdego z Twoich pomieszczeń.

Christin Terrell z Kings House Rugs w Birmingham radzi, aby szukać dywaników dobrej jakości, które wytrzymają próbę. "Dobrze wykonany wełniany flatweave, zarówno stary, jak i nowy, jest zwykle dobry stosunek jakości do ceny, praktyczny dla wielu pomieszczeń.

Tradycyjne porady dotyczące dekoracji polegają na zakotwiczeniu pomieszczeń w dywanach, które wypełniają przestrzeń, z wyjątkiem jednej do dwóch stóp gołej podłogi na obwodzie. Na szczęście Terrell dogonił czasy otwartego planu piętra. Dywaniki są niezbędne do stworzenia oddzielnych przestrzeni. Unikajcie przecinania przejść między mieszkaniem, jadalnią i kuchnią. Traktuj dywany w otwartej przestrzeni jako kolekcję, która współpracuje ze sobą, a nie stara się wtopić w otoczenie.

Salon

Chociaż najlepiej jest wypełnić jak najwięcej większych przestrzeni (jak pokazano na powyższym zdjęciu), może to być kosztowne. Zamiast tego pomyśl o siedzeniach i znajdź kilka dywaników, aby je zakotwiczyć. Dla większego zainteresowania, umieść mały wzorzysty dywanik na większej podłodze z sizalu lub trawy morskiej.

Jadalnia

Jadalnia zazwyczaj oferuje najmniejszą elastyczność, jeśli chodzi o dywany, ponieważ celem jest tutaj posiadanie czegoś, co opiera się o pomieszczenie i wiąże stół i krzesła razem. Aby znaleźć najlepszy rozmiar dla Twojego zestawu, zmierz swój stół i dodaj 4 stopy jego długości i szerokości, aby dostosować krzesła do ciągnięcia. Nikt nie chce spaść z dywanu siedząc przy stole.

Sypialnia

Sypialnie zazwyczaj wymagają dużych kwadratowych dywaników pod łóżkiem, jednocześnie zostawiając przestrzeń po bokach i stopę, abyś mógł nadepnąć na coś wygodnego rano. Jeśli jednak nie masz na to budżetu, rozważ wybór pasującej kolekcji małych dywaników lub biegaczy po każdej stronie łóżka.

Do mniejszych pomieszczeń w domu wybierz dywan, który pasuje do przestrzeni. Często zdarza się, że pomieszczenie jest bardziej otwarte i zapewnia dużą podstawę do montażu.