Jedyna rzecz z IKEA, której brakuje w Twoim domu (podpowiedź: to NIE są meble)

image

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się przejść przez drzwi wejściowe i stanąć twarzą w twarz z przestrzenią, która po prostu potrzebuje czegoś... ekstra? Twoje światło jest na miejscu, masz już dywanik, a ściana z galerii została fachowo powieszona w zeszłym roku. Czego więc brakuje? Roślin! Umiejętnie umieszczony ogródek ziołowy, sukulent w doniczce lub figowiec natychmiast tchnie nowe życie w pomieszczenie, sprawiając, że staje się ono przytulne i zachęcające - zwłaszcza dla pozbawionych zieleni mieszkańców miast.

Z pomocą naszych ulubionych produktów IKEA, przygotowaliśmy cztery proste i nieoczekiwane sposoby na wprowadzenie roślin do każdego zakątka twojego domu (nie wymagamy zielonego kciuka)!

SALON

Pomyśl o swoim salonie jak o kwaterze głównej roślin: To prawdopodobnie miejsce, w którym najczęściej zabawiasz gości i spędzasz najwięcej czasu oglądając Netflix, więc jest to doskonałe miejsce, aby dodać trochę roślinnej miłości. Wysokie drzewa przyciągają wzrok ku górze i pięknym widokom, a sukulenty można umieścić w każdym zakamarku, np. na regałach lub półkach. Tymczasem liściasta paproć może służyć jako punkt centralny na bocznym stoliku lub stołku, eliminując potrzebę dodatkowego wystroju. Kupując każdą roślinę, pamiętaj o tym, ile światła dociera do pomieszczenia, a także o tym, czy będziesz w stanie podlewać je w razie potrzeby, aby były szczęśliwe i zdrowe - nic nie jest bardziej przygnębiające niż pokój pełen umierających roślin!

IKEA Yucca Elephantipes roślina doniczkowa $19.99 Sklep

SYPIALNIA

Rośliny są świetne do optymalizacji kojącej i spokojnej atmosfery w sypialni. Komody mogą być ozdobione sukulentami w doniczkach i innymi roślinami botanicznymi, wplecionymi między bibeloty, pudełka i drobne przedmioty do przechowywania. Możesz także podarować każdej szafce nocnej coś specjalnego lub zdecydować się na drzewko nocne. Rząd roślin na parapecie to świetny pomysł dla mieszkańców miast, którzy nie mają luksusowego podwórka, ale może być zbyt przytłaczający, jeśli masz werandę lub balkon z zielenią do pielęgnacji.

Jeśli chcesz uniknąć wielu zabiegów pielęgnacyjnych, postaw na łatwe w pielęgnacji sukulenty lub rośliny wężowe.
IKEA Cactaceae $2.99 Sklep

KUCHNIA

Kuchnia jest doskonałym miejscem na stworzenie ogrodu ziołowego, nawet jeśli nie gotujesz - rozmaryn wygląda i pachnie równie dobrze, jak smakuje. Dodaj zioła takie jak tymianek, bazylia i mięta na parapet, gdzie będą miały wystarczająco dużo światła, lub umieść je na wózku, który zapewni im dodatkowe miejsce do przechowywania (w końcu musisz mieć gdzie trzymać nożyczki do przycinania ziół). Orchidee i inne wyraziste kwiaty zrobią duże wrażenie, nie zajmując miejsca na blacie, ale staraj się unikać wyrazistej zieleni liściastej - duże drzewo może utrudniać ruch pieszych, przeszkadzając Ci w tańcu podczas przygotowywania posiłków.

PATIO lub OGRÓDEK

Czy jest lepsze miejsce na rozłożyste liście niż Twoje patio? Nawet jeśli Twoje "patio" to tylko ganek lub balkon, jest tam mnóstwo roślinnego potencjału. Pamiętaj tylko, aby mieć plan awaryjny, jeśli mieszkasz w rejonie, w którym rośliny nie mogą żyć na zewnątrz przez cały rok. Zmieszaj bambusy z bardziej masywnymi roślinami, aby stworzyć prawdziwą miejską dżunglę, a następnie dodaj sukulenty w doniczkach, aby dopełnić wygląd. Możesz także otoczyć ławkę palmami, aby stworzyć inspirujący kącik do czytania, lub wkomponować cyprysy w doniczki przy stołach na świeżym powietrzu, aby uzyskać wyrafinowany wygląd, który z pewnością zrobi wrażenie na gościach.

IKEA Roślina doniczkowa Chamaecyparis, cyprysik fałszywy $7.99 Sklep
IKEA Ravenea roślina doniczkowa, Majesty Palm $11.99 Sklep

Powiedz nam: Czy jesteś gotowy, aby przejść na ekologię?