Te 10 roślin domowych oczyszcza powietrze (dosłownie) i rozwija się w pomieszczeniach

image

Niewiele jest rzeczy bardziej zmieniających wystrój domu niż dodanie odrobiny zieleni do swojego mieszkania. Chociaż kolor ten przeżywa obecnie swój wielki moment, tym razem mamy na myśli żywe rośliny. Bez względu na to, czy interesuje Cię duże drzewko w doniczce do salonu, czy mały sukulent do sypialni, te proste, naturalne elementy dekoracyjne robią duże wrażenie.

Według Bronwen Smith, właścicielki i głównej projektantki nowojorskiej firmy B Floral, żywe rośliny i kwiaty są nie tylko naturalnie piękne, ale także często tańsze niż tradycyjne elementy dekoracyjne. Oznacza to, że możesz odświeżyć każde pomieszczenie za ułamek tego, co kosztowałoby zainwestowanie w nowe dzieło sztuki lub meble.

Jeśli szukasz prostego sposobu, aby podnieść pokój, kwiatowe wystawy i rośliny doniczkowe mogą sprawić, że Twój dom będzie bardziej zachęcający.

Chociaż zawsze możesz zdecydować się na sztuczne rośliny, jeśli martwisz się o swój zielony kciuk (lub jego brak), istnieje wiele korzyści wynikających z zaangażowania się w prawdziwą rzecz. "Poza tym, że przestrzeń staje się bardziej zachęcająca, otaczanie się kwiatami i roślinami poprawia zdrowie i samopoczucie" - zauważa Smith. Żywe rośliny uwalniają tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, co poprawia jakość powietrza w Twoim domu, a badania dowiodły, że zarówno kwiaty, jak i rośliny domowe mogą obniżyć poziom stresu i poprawić Twój nastrój, jak twierdzi profesjonalista w dziedzinie roślin.

Jesteś jeszcze przekonany? Jeśli tak, to czas znaleźć najlepsze rośliny domowe dla Twojego domu. Upewnij się tylko, że dowiesz się, jak prawidłowo dbać o swój nowy kwiat - to zadanie jest często pomijane przez nowych właścicieli roślin, jak twierdzi Smith. Czytaj dalej, aby poznać jej propozycje roślin, które dobrze rozwijają się w domu i dobrze wyglądają.

Snake Plant

American Plant Exchange Sansevieria Trifasciata Snake Laurentii Live Plant $20 Sklep

Dlaczego to działa: Smith zaleca roślinę węża dla każdego, kto ma gorączkowy harmonogram. "Nie potrzebują dużo słońca i mogą być podlewane raz lub dwa razy w miesiącu", wskazuje.

Wskazówka stylizacyjna: Ta roślina domowa występuje w różnych odcieniach zieleni, często z żółtymi paskami, a jej mocne liście z pewnością robią wrażenie. "Wężowe rośliny doskonale pasują do pomieszczeń w stylu boho", mówi ekspertka.

Kaktus

Urban Outfitters 6" Live Cactus $34 Sklep

Dlaczego to działa: "Potrzebują jasnego światła, ale poza tym można o nich zapomnieć na całe tygodnie", wyjaśnia Smith. Ponadto, niektóre odmiany kaktusów mogą rosnąć bardzo szybko" - dodaje.

Wskazówka stylizacyjna: "Postaw klastry małych kaktusów na stole w salonie lub postaw większego kaktusa jako centralny punkt przestrzeni" - radzi Smith.

Tulipany

KaBloom Bukiet świeżych różowych tulipanów $18 Sklep

Dlaczego to działa: Dzięki szerokiej gamie tulipanów, które istnieją - grzywka, papuga, francuski, i podwójne - można stworzyć unikalny bukiet przy użyciu tego jednego rodzaju roślin domowych. "Same w szklanym wazonie mogą wnieść do wnętrza bardzo świeży, naturalny klimat" - mówi Smith.

Rada stylistki: "Ułóż aranżację z tulipanów i umieść je w różnych miejscach w domu, aby dodać koloru" - kontynuuje.

Rośliny ZZ

Hirt's Gardens Roślina domowa ZZ $4 Sklep

Dlaczego to działa: Jeśli szukasz rośliny domowej o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych, rozważ roślinę ZZ. "Potrzebują tylko pośredniego światła, rzadko trzeba je podlewać i rosną bardzo szybko" - mówi Smith.

Wskazówka dotycząca stylizacji: Jeśli chodzi o stylizację, pozwól, aby wielkość rośliny zadecydowała o tym, gdzie ją wyeksponujesz. "W zależności od wielkości rośliny, można ją umieścić na parapecie lub ustawić na podłodze w salonie" - wyjaśnia ekspertka.

Anthurium

Liście Florydy Anthurium Red $15 Sklep

Dlaczego to działa: "Ten kwiat występuje w tonie różnych kolorów i rozmiarów" - mówi Smith. "Dodają dużo koloru do twojego domu, a jednocześnie są eleganckie i nowoczesne".

Wskazówka dotycząca stylizacji: Smith sugeruje użycie anturium, aby dodać pop koloru w inaczej minimalistycznej przestrzeni. Jest to szykowny i naturalny sposób na wprowadzenie nowych odcieni do domu.

Hiacynt

Lowes Hyacinth Blubs $10 Sklep

Dlaczego to działa: Kiedy kupuje się je, gdy pąki są jeszcze zamknięte, można obserwować, jak kwiaty powoli rozkwitają (i cieszyć się rośliną przez dłuższy czas). "Są one również bardzo pachnące i mogą dodać miły wiosenny zapach w twojej przestrzeni", mówi Smith.

Wskazówka stylizacyjna: "Dodaj doniczkę monochromatycznego hiacynta w swoim domu, jak również na zewnątrz na patio lub pokładzie".

Paprocie

Costa Farms Premium Live Indoor Boston Fern $65 Sklep

Dlaczego to działa: "Potrzebują trochę pośredniego światła i mają tendencję do wysychania, więc musisz pamiętać, aby często sprawdzać ich glebę, aby zobaczyć, czy są w potrzebie wody" - ostrzega Smith. Pomimo faktu, że rośliny te wymagają nieco więcej specjalnej uwagi, profesjonalistka w dziedzinie roślin uwielbia je, ponieważ istnieją setki odmian do wyboru.

Wskazówka stylistyczna: "Powieś paproć w doniczce w dobrze widocznych miejscach w domu, takich jak kuchnia lub salon, aby nadać im wyrazu" - mówi Smith.

Protea

AFloral Naturalna Protea Repens Pods w kolorze żółtym $20 Sklep

Dlaczego to działa: Według Smitha, te kwiaty przetrwają tygodnie, zanim pojawią się jakiekolwiek oznaki brązowienia. Są idealne, jeśli szukasz bardziej trwałej odmiany kwiatów.

Wskazówka stylistyczna: "Ta przyciągająca wzrok odmiana kwiatów jest pełna tekstury i wzbogaci każdą przestrzeń", mówi Smith. "Jedna lub dwie łodygi tych kwiatów to wszystko, czego potrzebujesz".

Pothos

Costa Farms Live Golden Pothos roślin $36 Sklep

Dlaczego to działa: "Ta roślina potrzebuje tylko trochę pośredniego światła i jest bardzo wyrozumiała", mówi Smith. W rzeczywistości, przysięga, że dają znać, kiedy trzeba je podlać. "Jeśli wydają się bardzo zwiędnięte, wystarczy podlać je odrobiną wody, a w ciągu kilku godzin odżyją" - mówi.

Wskazówka stylizacyjna: Smith zaleca umieszczenie rośliny pothos wysoko na półce z książkami. W ten sposób podkreślisz jej kapryśne pnącza, które często rozchodzą się w różnych kierunkach.

Ranunculus

The Bouqs Company Ranunculus Pink and Pearl $54 Sklep

Dlaczego to działa: Jeśli chodzi o kwiaty, ta odmiana utrzymuje się nieco dłużej niż przeciętny kwiat. Pozostaną świeże nawet przez dwa tygodnie, jeśli będziesz je przycinać co kilka dni, jak mówi Smith.

Porada stylistki: "Ta odmiana może wnieść mnóstwo koloru i życia do Twojej przestrzeni, nadając jej nieco więcej ogrodowego klimatu", mówi Smith.

Więcej na: http://poliplast.pl