Tradycyjne kontra współczesne: Który zestaw łazienkowy jest najlepszy dla mojego domu?

image

Łazienka odgrywa istotną rolę w codziennym życiu prawie każdego człowieka, a jednak zbyt wiele osób nie przywiązuje wagi do stanu i wyglądu tego istotnego pomieszczenia.

Aby czuć się jak najlepiej, należy zwrócić szczególną uwagę na wystrój wnętrza domu, ale w tym przypadku jest to szczególnie ważne.

Kamieniem węgielnym każdego stylu lub motywu przewodniego w łazience jest zawsze jej wyposażenie: to właśnie ono określa atmosferę łazienki. Pozostałe aspekty, takie jak oświetlenie i kolorystyka, stanowią jedynie rozwinięcie stylu nakreślonego przez cechy i kształty zestawu łazienkowego. Niezwykle ważne jest, aby wybrać mądrze.

Istnieją dwa główne trendy w stylach wyposażenia łazienek - współczesny i tradycyjny. Ale który z nich jest najlepszy dla Ciebie?


Tradycyjne zestawy łazienkowe

Tradycyjne zestawy łazienkowe mają na celu połączenie wygodnego, klasycznego wyglądu z niezawodnymi, nowoczesnymi mechanizmami. Zestawy w stylu tradycyjnym tworzą swobodną, komfortową atmosferę dzięki łagodniejszym krawędziom i bardziej zaokrąglonym elementom, które doskonale pasują do Twojego domu.

Winchester jest doskonałym przykładem tradycyjnego zestawu łazienkowego.

Zawierają one również bardziej konwencjonalne elementy wystroju, takie jak krany z głowicami krzyżowymi, wanny typu slipper, postumenty umywalek, materiały w tradycyjnym stylu oraz toalety ze spłuczką ciśnieniową lub łańcuchową.

Dominującym kolorem w tym stylu jest biel, a delikatniejsze pastelowe odcienie są również stosowane w połączeniu z tradycyjnymi wykończeniami drewnianymi o jasnym lub ciemnym usłojeniu. Można jednak zdecydować się na bogatsze, bardziej królewskie kolory (patrz wyżej), aby uzupełnić swój apartament.

Zainspirowany wnętrzami Downton Abbey? Dowiedz się, jak odtworzyć elegancję z epoki w swoim domu.


Współczesne zestawy łazienkowe

Współczesne zestawy łazienkowe są bardziej nowoczesne i śmiałe w wyglądzie. Wykorzystują innowacje w zakresie wzornictwa i stylu, aby zerwać z konwencjami dekoratorskimi i rzucić wyzwanie Twoim oczekiwaniom. Współczesne wyposażenie łazienek, często przybierające bardziej kanciaste formy, jest dostępne w niezliczonych, niekonwencjonalnych i ekscytujących kształtach.

Kolekcja Foster - stylowy zestaw łazienkowy w nowoczesnym stylu

Chcąc rzucić wyzwanie i zachwycić nie tylko swoim wyglądem, ale także sposobem działania, często odchodzą od tradycyjnego wzornictwa na rzecz bardziej nowoczesnych innowacji, takich jak wyskakujące odpływy umywalkowe lub podwójne spłuczki ekologiczne, które pomagają oszczędzać wodę.

Zamiast umywalek na cokole z krzyżowymi głowicami, można oczekiwać, że umywalki w stylu współczesnym będą zawierały bardziej nowoczesne wzory baterii, takie jak baterie typu wodospad lub mieszające, a także bardziej nowoczesne style umywalek, takie jak umywalki montowane na ścianie lub nablatowe, w których umywalki stają się mocnym punktem centralnym.

W nowoczesnych apartamentach częściej pojawiają się także radykalne projekty wanien, takie jak wanny narożne i z prysznicem. Chociaż schematy kolorystyczne mogą nadal obejmować klasyczne białe urządzenia, można je znaleźć w połączeniu z bardziej zdecydowanymi kontrastami, takimi jak ciemne drewno wokół i meble lub odważne i jaskrawe kolory akcentów. jaskrawymi kolorami akcentów.

Dowiedz się, jak od podstaw zaprojektować współczesną łazienkę.


Wybór należy do Ciebie

Wybór idealnego zestawu łazienkowego polega na dokładnym określeniu, czego chcesz i potrzebujesz od swojej łazienki, tak samo jak wszystkiego innego. Musisz zadać sobie kilka kluczowych pytań:

  • Dla kogo projektujesz swoją łazienkę?
  • Czego od niej oczekujesz?
  • Co chcesz, aby mówiła o Tobie?
  • Jak będzie pasować do reszty domu?

Ponieważ łazienka jest centralnym punktem każdego domu, jej styl ma ogromny wpływ na atmosferę całego domu, a w samym sercu tego stylu znajduje się zestaw łazienkowy.


Odkryj styl odpowiedni dla Ciebie

Dlaczego nie sprawdzić naszych 4 odważnych i pięknych projektów łazienek i nie odkryć, który styl jest dla Ciebie odpowiedni?


Kupuj zestawy łazienkowe

Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, w Victoria Plum znajdziesz oszałamiający wybór zestawów łazienkowych na każdą kieszeń.