Trendy w projektowaniu sypialni 2020-2021

image

Wystrój Twojej sypialni Cię nie zadowala? Nie możesz pozbyć się codziennych zmartwień w swoim pokoju i zrelaksować się na nowy dzień? Więc nadszedł czas na remont sypialni lub metamorfozę! I aby uczynić go najpiękniejszym, wygodnym i funkcjonalnym pokojem, należy rozważyć modne pomysły na wystrój sypialni 2020-2021. A co to będzie, dowiesz się w tym artykule. W nim zebraliśmy najlepsze rekomendacje dotyczące wystroju wnętrz od projektantów z całego świata.

Salon design 2020-2021 nadal promuje ideę minimalizmu, która była modna w ubiegłym sezonie. Lakonizm w projektowaniu sypialni wcale nie oznacza ascezy. Wręcz przeciwnie, pokój staje się o wiele bardziej przytulny i wygodny, jego styl staje się bardziej zróżnicowany, a odcienie kolorów są cieńsze. Według projektantów, wnętrze modnej i praktycznej sypialni opiera się na zasadach przyjazności dla środowiska, a jego projekt ma na celu stworzenie optymalnych warunków dla zdrowego snu.

Dominujące, minimalistyczne i eklektyczne trendy dyktują im standardy, a nawet klasyczne, pompatyczne wnętrza stają się jaśniejsze i bardziej eleganckie. Na przykład, styl prowansalski jest wyrafinowany i zachowuje maksymalną harmonię.

Jeśli chodzi o kolory, modny staje się cień fal oceanu. Jednak nie jest on używany jako główny element pracy, ale jako lekki akcent, który rozmywa białe i szare wnętrza. Jeśli chcesz, aby Twoja sypialnia była nie tylko wygodna, ale i reprezentacyjna, zwróć uwagę na styl neoklasyczny, który polega na tworzeniu historycznych wnętrz z nowoczesnymi materiałami.

Materiały do dekoracji sypialni

Trendy w materiałach do dekoracji sypialni nie uległy większym zmianom. Projektanci rozumieją płaskie i gładkie sufity, które mogą być wykonane w różnych formach, tynkowane lub malowane w jasnych strukturach napięć.

Ściany w sypialni zazwyczaj pokryte są tapetą - prostą lub z geometrycznym wzorem. Dolna część ściany może być pokryta drewnianymi panelami. Dodatkowo, okładzina składa się z imitacji ściany lub cegły, nawiązując do koncepcji stylu loftowego. Rolę podłogi pełni laminat, podłoga samopoziomująca lub wykładzina. Zasadniczo, nie jest zabronione stosowanie drewnianych desek z jasnymi i ciemnymi kolorami.

Ponadto, do dekoracji sypialni, można użyć już sprawdzonych materiałów - farba, która charakteryzuje się niską ceną, bawełna i tkaniny lniane, boazeria, która jest niezbędna dla stylu domu wiejskiego, laminat do dekoracji ścian, płyta MDF, itp.

Wybór najlepszego stylu snu

Nowoczesna różnorodność stylu pozwala wybrać wnętrze sypialni dla każdego gustu i koloru.

Minimalizm. A wśród dominujących stylów w projektowaniu sypialni 2020-2021, można wyróżnić minimalizm. Sypialnia w mieszkaniach i domach powinna przyczyniać się do maksymalnego relaksu i odpoczynku w gorączkowym rytmie życia codziennego. A pokój zaprojektowany w stylu minimalistycznym jest jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie tego problemu. Przestronny, z minimalną ilością mebli, dominacją szaro-beżowo-czarnych tonów i jasnych akcentów, które nie wkraczają w przestrzeń, oferuje rodzaj przytulności.

Klasyka. Wnętrze w tym stylu nazywane jest wzorcowym. Dominacja symetrii i idealne proporcje sprawiają, że apartamenty królewskie z ich kunsztowną dekoracją stają się pojedynczymi pokojami. Szczególnie w klasycznym wzornictwie dominują naturalne kolory, złocenia, status drewnianych mebli i akcesoriów, które tworzą ciepłą atmosferę w pomieszczeniu - figurki, lampy, przedmioty dekoracyjne.

Loft. Zastosowanie stylistyki loftowej polega na tynkowaniu ścian lub ścian budynków. Zimne kolory i tekstury łączą się, okna powinny być duże i wysokie, a pokój powinien być tak swobodny, jak to tylko możliwe. W wystroju dominują kolory szarości, beżu i bieli z pojedynczymi jasnymi odcieniami.

Nowoczesny styl pozwala na racjonalną organizację przestrzeni, co jest szczególnie ważne dla właścicieli kawalerek i małych sypialni. Tworzy niestandardowe scenariusze oświetleniowe - instalacje oświetleniowe stosowane są wzdłuż listew przypodłogowych, daszków świetlnych itp. Bardzo interesujące są również techniki dekoracji wnętrz z wykorzystaniem mechanizmów podnoszących ukrytych w ścianach. Pozwala to na zamaskowanie łóżka w ciągu dnia i uzyskanie pełnego łóżka za naciśnięciem przycisku przed snem.

Ziemia. Projekt sypialni w stylu country przekształca pokój w relaksujący zakątek dla ciała i duszy. Zastosowanie tego stylu charakteryzuje się naturalnością użytych faktur - kamienia, drewna, tkanin. Główne umeblowanie to łóżko z litego drewna, krzesła z wikliny, drewniana lub parkietowa podłoga, zasłony w odcieniach łóżka z kwiatowymi dekoracjami, świeże kwiaty lub suszone kwiaty.

Prowansja jest krajem francuskojęzycznym. Charakteryzuje się stonowaną kolorystyką, której głównymi kolorami są bladozielony, lawendowy, biały, kremowy, jasnoniebieski, oliwkowy itp. Meble montowane są z naturalnych materiałów - drewna lub metalu. Łóżko może mieć kuty panel przedni. Tkaniny dobierane są w naturalnych, delikatnych kolorach.

Art deco. Styl Art Deco to połączenie różnorodnych materiałów, orientalnych technik i antycznych stylizowanych elementów, co czyni go bożyszczem, jeśli chodzi o dekorowanie sypialni o kreatywnym charakterze. Duże, wygodne łóżko, masywne, oryginalne dodatki, kolor pomarańczowy, niebieski, zielony lub fioletowy - to wszystko pozwala stworzyć ekskluzywnie wyglądający pokój marzeń.

Nowoczesny design charakteryzuje się płynną i wyrafinowaną linią. Kombinacja szkła, tworzywa sztucznego, drewna i kamienia w połączeniu z jego tworzeniem pozwala na nieograniczoną liczbę modeli planowania pomieszczeń.

Trendy w głównej sypialni 2020

Z pewnością opłaca się inwestować we własne dobre samopoczucie, a to wykracza daleko poza zdrowe nawyki czy rozrywkę. Na przykład dom, w którym mieszkasz, powinien zawsze Cię witać, ponieważ to w nim przeżyjesz najlepsze chwile swojego życia i zawsze będzie dla Ciebie bezpieczną przystanią.

Wystrój domu staje się ważną cechą dla tych, którzy zapewniają komfort i ciepło, dzięki czemu zawsze czują się komfortowo w swojej własnej przestrzeni. Poprzez dekoracje możemy przecież osiągnąć efekty wizualne i przekazać różne uczucia i wrażenia - np. przyjazną i przytulną atmosferę.

Teraz, jeśli chodzi o priorytety, sypialnia powinna być naszą główną inwestycją, ponieważ to tutaj spędzamy godziny naszych dni, czy to odpoczywając, rozmawiając, czy też ciesząc się korzyściami płynącymi z prywatności po długim dniu w pracy.

Jeśli szukasz najlepszych nowości i trendów dekoratorskich dla sypialni w 2020 roku, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dziś poznasz kluczowe pojęcia, które pozwolą Ci zmienić orientację i zmienić sposób, w jaki powinny wyglądać sypialnie.

Trendy w wystroju głównej sypialni w 2020 roku.

Wraz z rozwojem ludzi i ich wiedzy, ewoluuje również dom oraz sposób, w jaki go dekorujemy i użytkujemy. Wszystko zmierza w kierunku praktyczności i wyrafinowania, niezależnie od tego, czy jest to styl tradycyjny, czy współczesny styl pasiasty. To naprawdę nie ma znaczenia.

Dotarliśmy do takiego momentu w dekoratorstwie, w którym sami projektanci wnętrz odważyli się odkryć na nowo to, co już zostało wymyślone. Nie ma już żadnych wzorców. Teraz możesz stworzyć mieszankę jasno zdefiniowanych koncepcji, takich jak boho czy art deco i odświeżyć ją detalami własnej osobowości.

Ale wiecie, kiedy ktoś decyduje się zanurzyć i wszyscy zdają sobie sprawę, że to naprawdę działa i ma piękny efekt wizualny? Istnieje silna tendencja do powielania tej koncepcji w domu, jak również tendencja do komentowania jej w gronie przyjaciół i rodziny. W ten sposób powstają trendy, które są niczym innym jak tylko pomysłami wykraczającymi poza schemat, które bardzo dobrze się sprawdziły!

Tak więc, można po prostu odważyć się na nowo odkryć sypialnię w swoim własnym stylu; jak można zdecydować się na użycie kilku wskazówek z istniejących koncepcji, z udowodnionym sukcesem. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie znaleźć właściwą drogę i uniknąć rozczarowania lub innych poważnych frustracji. Poznaj trendy w dekorowaniu sypialni w 2020 roku.