Najlepsze trendy w projektowaniu wnętrz 2020

image

Szukasz najnowszych trendów w aranżacji wnętrz, które zainspirują Twoje projekty dekoratorskie w 2020 roku? Oto nasz wybór spośród 20 najlepszych, w tym wieloletnich faworytów, którym się opłaca

Spojrzeliśmy w naszą kryształową kulę przyszłych trendów w projektowaniu wnętrz, które będą ważne w 2020 roku.

Jak udało nam się zebrać tegoroczną top 20? Cóż, jest to lista złożona z tematów i wykresów, które widzieliśmy chodząc po wnętrzach (ahem Pinterest, ahem Instagram, ahem design forecasters.... Producenci farb, projektanci tkanin.... I tak dalej) w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Zamieściliśmy również kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci zaprojektować i udekorować trendy, które kochasz, bez względu na wielkość przestrzeni i budżet (ponieważ niestety nie wszyscy z nas mogą odtworzyć naszą łazienkę w lastryko tylko dlatego, że Instagram mówi, że to jest fajne).

Zanim zaczniemy, czy możemy po prostu szybko przekazać sprawę? Trendy w aranżacji wnętrz nie dezaktualizują się automatycznie o 00:01 rano 1 stycznia, dlatego niektóre z nich można uznać za odwiecznych faworytów lub klasyczne powroty z przeszłości.

1. NIEBIESKI TO NOWY SZARY

Tak, powiedzieliśmy to, nigdy nie sądziliśmy, że do tego dojdzie, ale nasza miłość do szarości została zastąpiona przez błękit! A jeśli nam nie wierzysz, uwierz Pantone. Nie chcę się chwalić ani nic, ale mieliśmy złudne podejrzenia, że kolorem roku 2020 według Pantone będzie niebieski. Wyglądało na to, że nadszedł czas na niebieski. Kolorem roku 2020 jest Classic Blue, i dokładnie taki jest: klasyczny niebieski. Jest czysty i elegancki, ale też naprawdę urzekający i (w porównaniu z poprzednimi latami) naprawdę łatwy do wprowadzenia do domu.

2. I WSZYSCY NADAL KOCHAMY RÓŻOWY

Założę się, że miałeś prawdopodobnie około 11 lat, kiedy ostatni raz chciałeś zmienić wystrój różowego pokoju. Ale po dekadzie lub dwóch kojarzonych z dziesięcioma sypialniami, różowy pokój z pewnością powrócił!

Istnieje jednak kilka zasad, dzięki którym można opanować ten cukierkowy kolor. Pierwszym z nich jest unikanie wszystkiego, co przypomina kolor Barbie; różowe, stonowane róże są drogą do zrobienia. Zachowaj matowe wykończenie - wszystkie błyszczące i różowe - i znów jesteś w sypialni sześciolatka.

3) CALM HUES.

Przyjrzyjmy się kolorowi Dulux 2020, który odgrywa dużą rolę w świecie trendów wnętrzarskich: spokojny świt. To jest zielone! Cóż, jest tak miękki i neutralny jak tylko może być zielony, ale i tak go lubimy! Fabuła tego koloru ma na celu "ustawienie nastroju narodu na nową dekadę" i to, jak czujemy się żyjąc w tak zaawansowanym technologicznie świecie, że zaczynamy czuć się odłączeni.

To kolor, który jest z nami w produkcji od czasu jego debiutu w jesieni 2019; to prawdziwie uniwersalny odcień, który wydaje się całkowicie zmieniać, gdy sparowany z różnymi paletami. Zmieszaj go z chłodniejszą stroną i połącz ze stonowaną szarością lub delikatnym kremem, a nawet jasnym różem.

4. TEKSTURA, TEKSTURA, TEKSTURA....

Trendy na rok 2020 nie dotyczą tylko kolorów, coraz częściej widzimy, że tekstura jest wykorzystywana do urozmaicenia przestrzeni. Uwielbiamy układanie różnych faktur w tych samych lub bardzo zbliżonych kolorach. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią neutralne kolory, więc muszą znaleźć różne sposoby dekorowania pomieszczeń bez używania zbyt wielu kolorów.

W salonie, poduszki i koce są oczywistym sposobem, aby to zrobić, ale w innych pokojach, spróbuj przynieść tekstury z roślin (suszone kwiaty są wszędzie w 2020 roku), wydruki i dobrze zebrane bibeloty.

5. TRADYCYJNE NADRUKI W NOWOCZESNYCH PRZESTRZENIACH (CHINTZ POWRACA).

Słuchajcie, nie tworzymy trendów, my je tylko informujemy, więc przepraszam, jeśli kogoś to urazi - ale Chintz powraca. Nie wiesz? Jest to w zasadzie tradycyjny wzór na jasnym tle. I wiesz co? Bardzo nam się podoba, zwłaszcza gdy łączy się z nowoczesnymi elementami.

6. KUCHNIE NAŚCIENNE

Być może wpadłeś na genialny pomysł ukrycia spiżarni za zintegrowanymi drzwiami szafki lub zintegrowania lodówki z blatem kuchennym, ale czy myślałeś o ukryciu całej kuchni? Tak, to jest całkiem coś, i staje się to ogromny trend w projektowaniu.

W czasach, gdy przestrzenie życiowe stają się coraz mniejsze, a przechowywanie coraz mądrzejsze, czyste, minimalistyczne kuchnie stają się coraz bardziej popularne. Przedmioty, które do tej pory zagracały blaty kuchenne - czajniki, gniazdka, bloki na noże, a nawet krany i zlewozmywaki - mogą teraz zniknąć w szafkach podtynkowych i na niezabudowanych powierzchniach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Szykowne, nie? Idealnie nadają się do otwartych jadalni lub małych kuchni, a także świetnie nadają się do stworzenia opływowego wyglądu w nowoczesnej kuchni.

7. TWORZENIE BARDZIEJ TOWARZYSKICH PRZESTRZENI.

Obwiniaj nas wszystkich za to, że jesteśmy spłukani i zmęczeni, ale styl życia trochę się zmienił, więc zostajemy w domu i nie wychodzimy z niego, co znajduje odzwierciedlenie w naszych domach. Coraz częściej szukamy inspiracji w barach, restauracjach i hotelach, aby stworzyć w domu relaksującą, elegancką, barową atmosferę. Pomyśl o pokojach ogrodowych i wózkach barowych, krzesłach koktajlowych i dużej ilości neonów wewnątrz....

8. KUPOWAĆ W SPOSÓB ODPOWIEDZIALNY I ZRÓWNOWAŻONY.

Szybka moda była gorącym tematem przez cały rok. Ludzie zaczynają się zastanawiać, skąd pochodzą wszystkie nasze torby z ubraniami i z czego są zrobione. I wygląda na to, że to samo dotyczy rzeczy, które kupujemy do naszych domów. Wielu z nas stara się kupować w sposób bardziej zrównoważony, a we wnętrzach oznacza to kupowanie mebli wykonanych z lokalnych materiałów, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony (kiedy kupujemy kawałki drewna, szukajmy logo FSC) lub kupowanie produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu - na przykład dywanów z plastikowych butelek.

9 ZWIERZĘTA

Okazuje się, że nasze ulubione zwierzęce nadruki w modzie będą również przekształcane w domu w 2020 roku. Ale jak użyć nadruku w stylu lamparta lub dywanu w stylu zebry bez tworzenia przestrzeni, która przypomina skrzyżowanie podejrzanego tematu B&B z rezydencją Playboya? Mówimy, żeby zacząć od małego, dodać odrobinę miękkich mebli i kilka małych akcesoriów, a jeśli chcesz, możesz pójść dalej z dywanikami i zasłonami.

10. DWIE STONOWANE SZAFKI KUCHENNE.

Pożegnajcie się z ostrymi białymi kuchniami, kolor zdecydowanie wkrada się (znowu). I to nie tylko jeden kolor, o nie, widzimy rosnący trend malowania szafek kuchennych na dwa różne kolory. Szalone rzeczy, które znamy. Wspólna iteracja spojrzenie jest używać ciemnego colour dla niższych gabinetów i jaśniejszego cień dla półek i gabinetów które stoją wysoki. Pomyśl o kremowych, neutralnych kolorach górnych szafek i ciemniejszym, dramatycznym kolorze dla dolnych szafek.

A jeśli odważny kolor farby nie jest dokładnie w twoim nastroju, możesz również osiągnąć ten wygląd za pomocą kontrastujących materiałów. To, co kochamy w tym trendzie, to fakt, że można go zastosować w niemal każdej stylowej kuchni, od super nowoczesnej po tradycyjną.