Właśnie poszłam do IKEA po raz pierwszy, oto wszystko, czego się nauczyłam

image

Ach, nie ma to jak IKEA. Gdzie indziej możesz kupić meble w stylu skandynawskim, zaopatrzyć się w sztuczne rośliny i zjeść wielki talerz szwedzkich klopsików? Nic dziwnego, że jest to ulubiony sklep każdego z nas. No cóż, wszyscy z wyjątkiem mnie.

Zgadza się: mogę pisać o projektowaniu wnętrz, ale nigdy nie postawiłam stopy w IKEA. (Wiem, nie znienawidź mnie.)

Przez długi czas, zawsze obwiniałam to o odległość. Mieszkałam na Górnym Manhattanie przez ostatnie pięć lat i do czasu, gdy IKEA otworzyła swoje Studio Planowania w Lenox Hill, trzeba było przemierzyć całą drogę na Brooklyn - promem, nie mniej, aby zrobić zakupy. Um, nie dziękuję.

Ale w głębi duszy, zakupy w IKEA brzmiały wręcz przerażająco. Słyszałam straszne historie o tym, jak stresujące może być to miejsce. Czytałam o parach walczących pod niebiesko-żółtym szyldem. Widziałem ten odcinek 30 Rock.

Teraz, kiedy przeprowadziłam się na zachodnie wybrzeże i mieszkam dużo bliżej IKEA, zdałam sobie sprawę, że to już koniec: W końcu nadszedł czas, aby sprawdzić IKEA dla siebie. Po odbyciu (i przetrwaniu!) mojej pierwszej podróży, zdałam sobie sprawę, że zakupy w IKEA nie są tak stresujące, jak się je przedstawia. Z odpowiednimi wskazówkami, mogą być naprawdę przyjemne.

Sprawdź siedem najważniejszych wniosków, które wyniosłam z mojej pierwszej wyprawy do IKEA. Bez względu na to, czy jesteś fanem IKEA, czy tak jak ja, idziesz do sklepu po raz pierwszy, możesz nauczyć się czegoś nowego.

1. Stwórz plan gry

Przy tak wielu opcjach i tak małej ilości czasu, zakupy w IKEA mogą być niezwykle stresujące. Ale weź głęboki oddech, wszystko będzie dobrze.

Zanim wejdziesz do sklepu, stwórz listę rzeczy, których tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli chodzi o mnie, to wszystko jest zbyt łatwe, aby być zmieciony w stosie poduszek rzucać, że nie trzeba. Nie tylko sporządzenie listy pomoże Ci utrzymać oko na nagrodzie, ale także da Ci pozwolenie na przejście tuż obok kilku salonów.

Mam na myśli, po co tracić czas w dziale biura domowego, kiedy nawet nie masz biura domowego?

2. Opt for Off-Peak Hours

Jeśli sama myśl o postawieniu stopy w IKEA jest dla Ciebie wystarczającym powodem do niepokoju, wyobraź sobie zakupy z setkami klientów w pracowity weekend. (Właściwie, oszczędź sobie paniki i nie wyobrażaj sobie tego.)

Nie da się ukryć, że wszyscy mamy napięty grafik - wiele osób pracuje w biurze od 9 do 5 - ale jeśli możesz to zrobić, zapisz swoje zakupy w IKEA na mniej popularny okres. Zamiast robić zakupy w pracowity weekend, poszłam do IKEA w poniedziałkowe popołudnie i mogłam z łatwością prześlizgnąć się po sklepie.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy szukasz produktywnego sposobu na spędzenie przerwy na lunch, pójście do IKEA, gdy nie jest przepełniona, pozwoli ci zaoszczędzić czas i energię.

3. Podążaj drogą prostą i wąską

Jeśli nie masz encyklopedycznej wiedzy na temat układu sklepu IKEA, zrób sobie przysługę i trzymaj się przygotowanej przez IKEA ścieżki. Jasne, sklep jest pełen skrótów, ale możesz stracić mnóstwo czasu, jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz.

Nie martw się, chodzenie po całym sklepie nie musi być taką drzemką. Podczas mojej pierwszej wyprawy do IKEA, podążałam przygotowaną wcześniej ścieżką i poświęciłam czas na nadrobienie zaległości w oglądaniu moich ulubionych podcastów. A ponieważ będziesz mieć listę zakupów, można zip przez żadnych nieistotnych działów.

4. Rób zdjęcia

Mówi się, że zdjęcie jest warte tysiąc słów - a szybkie pstryknięcie ulubionego produktu IKEA nie jest wyjątkiem. Przy tak wielu opcjach do wyboru, zakupy w IKEA mogą być przytłaczające - i właśnie tu z pomocą przychodzi twój smartfon.

Kiedy zauważysz coś, co Ci się podoba w jednym z pokoi modelowych, pstryknij zdjęcie. Dzięki swojemu Kodak moments, będziesz w stanie wybrać swoje ulubione elementy z całego szeregu.

Zanim zaczniesz dodawać swoje ulubione kawałki do swojej żółto-niebieskiej torby na zakupy, możesz przeciągnąć palcem po wszystkich swoich snapach, aby upewnić się, że Twoje wybory dobrze ze sobą współgrają.

5. Pozwól, by wzorcowe pokoje Cię poprowadziły

W MyDomaine mocno wierzymy, że Twój dom powinien być bezpośrednim odzwierciedleniem Twojego osobistego stylu. Oczywiście, niewiele osób chce, aby ich przestrzeń wyglądała jak strona z najnowszego katalogu IKEA, ale możesz wykorzystać modelowe pokoje w sklepie do określenia swojej strategii zakupowej.

Widzisz, IKEA ma talent do tworzenia wspaniałych pokoi modelowych dla każdego stylu projektowania, więc w twoim najlepszym interesie jest zwrócenie uwagi na pokoje, które zaspokajają twoją estetykę. Na przykład, jeśli kochasz styl bohemy, sprawdź pokoje urządzone w akcesoriach z makramy i rattanowych meblach.

Nie jest to niemożliwe, ale jest mało prawdopodobne, że znajdziesz wystrój swoich marzeń w tradycyjnych lub średnich pokojach IKEA.

6. Skorzystaj z ofert pakietowych

Ktokolwiek powiedział, że mniej znaczy więcej, najwyraźniej nigdy nie robił zakupów w IKEA. Jeśli chodzi o zaopatrzenie się w podstawowe produkty, takie jak szklanki i naczynia, dostaniesz więcej za swoje pieniądze, jeśli kupisz je w pakiecie.

Na przykład, IKEA sprzedaje talerze boczne VÄRDERA za 3,49$, ale 18-częściowy zestaw 365+ kosztuje 39,99$. Jeśli dobrze policzysz, zestaw 365+ oferuje więcej elementów za niższą cenę. Nawet jeśli masz już kilka talerzy w domu, można również zaopatrzyć się w wielki pakiet. Szanse są, będziesz wiatr się łamanie niektórych płyt i trzeba zaopatrzyć się na nich w każdym razie.

7. Nie możesz pokonać Bistro

Mój największy żal z mojego pierwszego doświadczenia z IKEA? Pominięcie Bistro. Nie jest tajemnicą, że restauracja IKEA szczyci się pysznym menu, od makaronu i sera, przez mrożony jogurt, po (oczywiście!) szwedzkie klopsiki. Plus, przydałby mi się pick-me-up po bezcelowym chodzeniu po IKEA, co wydawało mi się wiecznością. Nie szkodzi, test smaku zachowam na następny raz.

Tak, będzie następny raz.