Wybór drzwi wewnętrznych

image

Drzwi z odzysku

 • Korzyści: Ponowne wykorzystanie materiałów odciąga odpady od składowisk i zmniejsza produkcję, transport i ponowne zalesianie. W zależności od jakości i dostawcy, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Może być jednak odwrotnie, a Ty możesz zostać obciążony ceną "antyczną". Więc rozejrzyj się i sprawdź strony internetowe z używanymi materiałami.
 • Wady: Może być trochę trudniej znaleźć jednolite rozmiary lub wystarczająco dużo drzwi dla całego domu, aby dopasować dokładnie, ale zawsze można po prostu nazwać to "charakter".

Mogą one wymagać drobnych napraw, szlifowania lub usunięcia farby. Upewnij się, że używasz odpowiedniego maskowania, ponieważ starsze malowane drzwi prawie na pewno zawierają farbę ołowiową. Często można je znaleźć na stronach internetowych z używanymi materiałami, jak również w sklepach z materiałami z recyklingu.

Drzwi sosnowe łączone

Drewno klejone odnosi się do mniejszych elementów, które są maszynowo rowkowane i klejone razem. Są one mocne i pozwalają na wykorzystanie mniejszych kawałków drewna, które mają ograniczone zastosowanie.

 • Zalety: są tańsze niż lite drewno, mają długą żywotność, wykorzystują materiały poprzemysłowe, nie zawierają szkodliwych klejów i są zazwyczaj łatwe do znalezienia na miejscu. Jest to najlepsza opcja pod względem ceny, jakości powietrza w pomieszczeniach i wpływu na środowisko.
 • Wady: To nie jest lite drewno, więc są małe fugi w palcach każdej stopy lub tak, które nie są strasznie zauważalne, ale jeśli nie jesteś wielkim fanem tego wyglądu, zawsze możesz go pomalować. Długotrwały kontakt z wilgocią może spowodować rozwarstwienie.

Puste drzwi drewniane

Drzwi ślepe mają wewnętrzną ramę wykonaną z mniejszych kawałków drewna z laminowanym przodem i tyłem.

Plusy: zużywają znacznie mniej materiału w produkcji, a także wykorzystują odpady poprzemysłowe, wykorzystując krótsze kawałki drewna, które w przeciwnym razie mogłyby trafić na wysypisko.

Wady: Wiele z nich zawiera formaldehyd i inne substancje chemiczne; nie starzeją się one zbyt dobrze.

Nowe drzwi z litego drewna

Plusy: Nie ma kleju, są trwałe, wytrzymałe i naturalne. Można je wykańczać w sposób naturalny olejami lub farbami.

Minusy: Są one droższe niż inne rodzaje drzwi wymienione powyżej. I chociaż otaczają nas lasy, wiele naszych gotowych produktów drewnianych jest wytwarzanych w Chinach z drewna kanadyjskiego. Więc staraj się kupować lokalnie, kiedy to możliwe, jest to bardziej zrównoważone i wspiera lokalną gospodarkę.

Listwy przypodłogowe, listwy i wykończenia:

MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości).

 • Plusy: zazwyczaj są one dostarczane z warstwą białej farby, co oszczędza krok przed instalacją. Łatwiej jest też wykonać czyste cięcia niż w przypadku litego drewna.
 • Wady: Długotrwałe narażenie na wilgoć może powodować pęcznienie, ogólnie ma krótszą żywotność niż lite drewno i często zawiera formaldehyd, więc kupuj z rozwagą.

Sosna

 • Plusy: Wykorzystuje materiały poprzemysłowe i nie zawiera szkodliwych klejów. Podobnie jak łączone drzwi drewniane, jest generalnym wykonawcą w zakresie zdrowia i ekologii.
 • Wady: Długotrwałe narażenie na wilgoć może spowodować rozluźnienie spoin, ale można to złagodzić poprzez uszczelnienie olejami lub farbami, nie wspominając o utrzymaniu właściwego poziomu wilgotności w domu!

PVC Plastic

 • Plusy: Zamieszczamy go, ponieważ istnieje, ale naprawdę nie możemy znaleźć wielu pozytywnych opinii o nim jako o produkcie.
 • Zużywa się: PVC jest toksyczny i wytwarza zanieczyszczenia na wielu etapach swojego cyklu życia.

Lite drewno

 • Plusy: Wiele z nich zawiera formaldehyd i inne chemikalia; nie starzeją się zbyt dobrze: są bardzo trwałe i nie zawierają szkodliwych klejów. Z najbardziej podstawowych umiejętności obróbki drewna, można zrobić to trochę bardziej przystępne i przyjemne. Po prostu kup surowe deski 1x4 lub 1x6, przeprowadź szybką przecinarkę przez jeden z rogów, szybko przeszlifuj je szlifierką i pokryj warstwą farby lub oleju. Łatwiej jest nawet pozostawić je kwadratowe, jeśli podoba Ci się taki wygląd.
 • Wady: Są one trudniejsze w montażu i trudniejsze do cięcia. Lite drewno będzie również droższa opcja, ale jak wspomniano wcześniej, można zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez dostosowanie ich.

Używany siding drewniany

 • Plusy: Ponowne wykorzystanie materiałów jest świętą zieloną emalią budowlaną, więc wybieraj ją, kiedy tylko możesz, szczególnie w przypadku powierzchni, gdzie nie ma integralności strukturalnej lub właściwości izolacyjnych do rozważenia. Ponowne wykorzystanie materiałów sprawia, że odpady są usuwane, lasy oszczędzane, a dom zyskuje charakter i klasę.
 • Szczególnie ładnie wyglądają deski stodoły: Tnąc je szeroko, przecinając krawędź frezem szybkotnącym, aby je zaokrąglić, a następnie bardzo szybko szlifując szlifierką, można uzyskać fantastycznie wyglądające drewno z bogatym kanadyjskim dziedzictwem.
 • Wady: Przygotowanie niektórych materiałów z odzysku może być dość żmudne, zwłaszcza malowanych desek. Prawdopodobnie natkniesz się na farbę ołowiową, więc pamiętaj, aby się zabezpieczyć. Najbezpieczniejszą opcją (i szczerze mówiąc, najłatwiejszą) jest wypiaskowanie ich.

Drewno tropikalne

Wykorzystanie lasów tropikalnych ma dość znaczny wpływ na środowisko, a często także na społeczeństwo. Ślad ten obejmuje globalną żeglugę, niszczenie dziewiczych lasów deszczowych, a czasem wysiedlanie rdzennej ludności, nie wspominając o wątpliwych warunkach pracy wielu osób zatrudnionych w tym przemyśle.

Istnieją łaty, które mogą przekształcić nasze rodzime gatunki w wielu lasach tropikalnych w bardzo dokładny wygląd. Istnieją więc odpowiedzialne sposoby, aby uzyskać tropikalny wygląd, jeśli tego właśnie szukasz.