Te 5 poważnych błędów sprawia, że Twoja figa skrzypcowa wciąż umiera

image

Jeśli przeglądałeś czasopisma wnętrzarskie, przeglądałeś Pinterest lub nawet wszedłeś do modnej przestrzeni handlowej, spotkałeś się z największym trendem w zieleni - figą skrzypcową. To bujne i wielkolistne drzewo zostało uznane przez wyższe władze dekoratorskie za ostateczny szlif, który nada blasku każdej przestrzeni i tchnie trochę życia w Twój dom, a my jesteśmy za tym.

Niezależnie od tego, czy masz już figowca, którego pielęgnujesz, czy też zastanawiasz się nad zrobieniem miejsca dla niego w swoim domu, ważne jest, abyś wiedział, że ta roślina domowa jest łatwa w pielęgnacji, ale musisz najpierw zrozumieć podstawowe potrzeby Ficus Lyrata. Przeczytaj dalej, aby poznać pięć najczęstszych błędów prowadzących do tego, że Twoja figa skrzypcowa ginie, a także przewodnik dla ekspertów, który pomoże Ci utrzymać ją w dobrej kondycji.

Będę pierwszym, który przyzna, że nie zostałem pobłogosławiony przez zielony kciuk - dlatego zwróciłem się do Audrey Garcia, aby zacząć od podstaw, jak odwrócić częste błędy i utrzymać roślinę szczęśliwą przez wiele lat.

Poznaj eksperta Audrey Garcia jest projektantką krajobrazu z korzeniami w projektowaniu kwiatów. Jest twórczynią serwisu Plant Ground Bloom.

Po pierwsze, Garcia chce, abyś dobrze przyjrzał się swojemu życiu: "Rośliny to inwestycja!". Chce, abyś znał czas, który jesteś w stanie poświęcić swoim roślinnym maluchom, zanim się zaangażujesz. Gdy już poświęcisz trochę miejsca w kalendarzu na czas jeden na jeden z rośliną, możesz przejść do następujących czynności.

Błąd 1: Twoja pozycja jest zła

Jeśli twoja figa skrzypcowa zrzuca liście w szybkim tempie, może to być spowodowane niewłaściwym ustawieniem w domu. Znalezienie odpowiedniego klimatu jest ważne, gdy witamy konkretną roślinę, taką jak ta.

Jak to naprawić: "Jeśli masz południowe okno z dala od AC, masz zwycięską lokalizację", mówi Garcia. Ona idzie na specyfikacji skrzypce figi nie lubią chłodne przestrzenie przeciągów lub bezpośredniego światła słonecznego, przypominając nam te rośliny pochodzą z ciepłych, wilgotnych klimatach, więc ważne jest, aby naśladować to. Jeśli macie w domu nawilżacz powietrza, Garcia mówi nam, że to świetny sąsiad dla waszej rośliny. Jeśli nie, butelki z rozpylaczem działają świetnie. Jednak nigdy nie chcesz spryskać, gdy słońce nie bije w dół.

Błąd 2: Twoja roślina jest w szoku

Rośliny to żywe istoty, a kiedy przyjąć jeden z przedszkola to potrzebuje czasu, aby zaaklimatyzować się do domu. Jeśli niedawno re-potted swoją roślinę, to może być również cierpi z powodu szoku o jego korzenie jostled, lub aklimatyzacji do nowej gleby.

Jak to naprawić: Garcia dzieli się swoim sekretem eksperta, jak sprawić, aby korzenie poczuły się jak w domu: "Używam serum o nazwie SuperThrive, aby pomóc zredukować ten etap". Zapewnia napływ witamin i świetnie sprawdza się podczas przesadzania.

Błąd 3: Przesadzasz z podlewaniem

Podlewanie jest najważniejszym powodem, dla którego wiele osób ma problemy z figami skrzypcowymi.

Jak to naprawić: Najlepiej wczesnym rankiem lub wieczorem. "Używam dobrego sprawdzenia palcem, 2" głęboko w glebie, aby zobaczyć, kiedy jesteśmy gotowi na następny napój". Upewnij się, że gleba jest całkowicie sucha przed dodaniem wody w równej ilości na całym obwodzie pojemnika. Garcia gorąco poleca używanie Plant Nannies. "Działają one jako niedrogi zbiornik wodny podczas recyklingu starej butelki po winie". Ona kieruje, że pop go do gleby w pobliżu bryły korzeniowej i odświeżyć, gdy widzisz wody niski "w większych pojemnikach, używam 2". Są to świetny sposób na zmniejszenie strat wody i parowania, ponieważ woda trafia prosto do systemu korzeniowego.

Błąd 4: Masz zgniliznę korzeni

Zgnilizna korzeni jest jedną z głównych przyczyn nieszczęśliwych fig skrzypcowych. Jest to infekcja grzybicza spowodowana pozostawieniem doniczki w wodzie lub nadmiernym podlewaniem, która może szybko rozprzestrzenić się na liście rośliny. Objawem tej infekcji może być jasnobrązowa skorupa na zewnętrznych krawędziach liści.

Jak to naprawić: "Twoje korzenie tonące w wodzie nie mogą otrzymać odpowiedniego tlenu, aby pobrać składniki odżywcze". Garcia sugeruje, aby natychmiast wyjąć roślinę z pojemnika, ostrożnie usunąć glebę i zdjąć wszelkie przemoczone korzenie z bryły korzeniowej. Nowa ziemia pomoże tchnąć w roślinę nowe życie.

Błąd nr 5: Nie dajesz jej wystarczająco dużo miłości

Jeśli nie sprawdzasz wystarczająco dużo na swojej roślinie, rzeczy takie jak plagi robaków lub wysychanie gleby może się zdarzyć bez wykrycia, a wkrótce może być za późno, aby zapisać.

Jak to naprawić: "Regularnie czyść liście". Garcia radzi nam, aby używać ręcznika z mikrofibry do wycierania liści i łodyg. "Wyobraź sobie, że jest to sposób, w jaki te rośliny pobierają słońce, aby fotosyntetyzować lub wytwarzać żywność". Utrzymanie tych liści w czystości sprawi, że twoja roślina będzie szczęśliwa i zdrowa. Garcia wierzy, że poprzez stworzenie częstego rytuału czyszczenia stworzysz głębszą więź ze swoją figą skrzypcową i zauważysz nowe osiągnięcia.

Czytaj dalej, aby znaleźć nasze najlepsze propozycje prawdziwych i sztucznych figowców do własnego domu - dla wszystkich cenowych punktów i stylów życia.

Opcje prawdziwej figi skrzypcowej

Bloomscape Potted Fiddle Leaf Fig $195 Sklep
Home Depot Ficus Lyrata Roślina w 9,25-calowym Grower Pot $30 Sklep
Williams Sonoma Fiddle Leaf, Large $224 Sklep

Faux Fiddle Leaf Fig Opcje

Świat Market Faux Fiddle-Leaf Fig Plant $129 Sklep
Pottern Barn Faux Potted Fiddle Leaf Tree, mały - 5ft $199 Sklep
Threshold 33" x 16" Fiddle Lead Fig Plant In Pot Green/White $40 Sklep
Crate & Barrel Faux 7 "Fiddle Leaf Fig Tree $299 Sklep