Ten trend sprawia, że mój dom czuje się jak muzeum w najlepszy sposób

image

Z biegiem lat, gdy mój styl stał się nieco bardziej eklektyczny i artystyczny, rzeźby w formie popiersi zajęły miejsce jednego z moich ulubionych akcesoriów, które można eksponować w całym mieszkaniu. Swoje pierwsze popiersie kupiłam na antykwariacie z mamą, po tym jak zaczęłam je zauważać w wielu pokojach, które podziwiałam na Pinterest i Instagramie. Moja kolekcja rozrosła się do prawie 10 różnych stylów, które wiszą na kominku, wbudowanych półkach, stoliku przy wejściu i nie tylko. Czy kiedykolwiek można mieć ich za dużo? Myślę, że nie.

To, co uwielbiam w popiersiach, to fakt, jak szybko mogą one podnieść rangę przestrzeni i zmienić zwykłą półkę w piękną winietę. Biorąc pod uwagę, że popiersia są zazwyczaj wyższe i wykonane z kamienia lub marmuru, dodają one również pożądanej wysokości i tekstury, której może brakować w Twojej zwykłej ekspozycji.

Przede wszystkim jednak popiersia stanowią doskonałe połączenie wyrafinowania i osobliwości. Są bardziej eleganckie niż wiele masowo produkowanych przedmiotów dekoracyjnych, które można znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, i prawie zawsze opowiadają jakąś historię. Chociaż popiersia nie są w żadnym wypadku przedmiotami funkcjonalnymi, są o wiele bardziej kapryśne niż przeciętne figurki czy bibeloty. Zawsze będę traktować je jako priorytet w wystroju wnętrz, nawet w moim stosunkowo niewielkim mieszkaniu.

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepsze popiersia do swojej przestrzeni, nie obawiaj się, bo możesz je znaleźć w wielu sklepach - i to często w bardzo korzystnych cenach. Moje pierwsze kilka popiersi znalazłam w antykwariatach lub na pchlich targach, ale znalazłam też piękne, zabytkowe egzemplarze w dużych sklepach, takich jak Zara Home, CB2, a nawet Amazon.

Etsy jest również doskonałym źródłem popiersi we wszystkich stylach - w tym autentycznych egzemplarzy z Grecji - i nigdy nie wiadomo, czy któreś nie pojawi się na stronie internetowej poświęconej odsprzedaży lub na wyprzedaży garażowej. Najnowszym dodatkiem do mojej kolekcji jest spory egzemplarz, który zdobyłam na Facebook Marketplace podczas porannego przeglądania platformy.

Niezależnie od tego, czy chcesz urozmaicić swoją przestrzeń, czy po prostu poeksperymentować z nowym stylem, popiersia to doskonały trend, który przetrwa próbę czasu. W końcu kto powiedział, że Twoje akcenty dekoracyjne nie mogą być również godne muzeum?