Aplikacja IKEA Place pozwoli Ci wypróbować produkt przed zakupem

image

Nie jest tajemnicą, że jesteśmy zagorzałymi nabywcami wnętrz z IKEA. Nie tylko uwielbiamy skandynawską markę za jej bystre oko, które wyczuwa pojawiające się trendy jeszcze przed ich nadejściem, ale także za jej zdolność do projektowania wszechstronnych produktów, które naprawdę sprawdzają się w swojej (przystępnej) cenie. Ale pomimo tego, jak dobry jest szwedzki gigant sprzedaży detalicznej, wciąż jest coś frustrującego w tym, że idziesz do sklepu, aby kupić kanapę, której od dawna pożądasz, tylko po to, aby dowiedzieć się, że po powrocie do domu, jest to całkowicie nie pasuje do przestrzeni.

Ale na szczęście dla nas, wygląda na to, że IKEA po raz kolejny przeczytała w naszych myślach i sprawiła, że zakupy stały się o wiele łatwiejsze (a co najważniejsze, efektywne) dzięki IKEA Place, aplikacji rzeczywistości rozszerzonej (AR), która pozwala wypróbować najnowsze, niezbędne artykuły w zaciszu własnego domu.

Jak działa aplikacja IKEA Place

Od podnóżków po stoliki kawowe i wszystko pomiędzy, po pobraniu aplikacji IKEA Place (która obecnie działa tylko na iOS), będziesz miał dostęp do 2000 przedmiotów do stylizacji - dosłownie nasze marzenia o zakupach stają się rzeczywistością. Oto jak to działa: Zrób zdjęcie swoim urządzeniem Apple, na którym chcesz umieścić swój nowy przedmiot, wyszukaj w aplikacji przedmiot odwzorowany w 3D, wybierz go i wstaw do zdjęcia. Gdy już umieścisz swój cyfrowy mebel na zdjęciu, możesz go łatwo przesuwać, obracać i zmieniać tak, by pasował do Twojego domu.

"IKEA Place pozwala na umieszczenie w domu mebli 3D w rzeczywistej skali za pomocą obiektywu aparatu iPhone'a" - czytamy w oświadczeniu IKEA. Technologia ta jest tak precyzyjna, że "meble są prawidłowo zwymiarowane co do milimetra, a ty możesz podejść i przyjrzeć się z bliska tkaninom i kolorom". Wired donosi, że cyfrowo wyprodukowane meble mogą pochwalić się 98-procentową dokładnością, co jest o wiele dokładniejsze niż zgadywanie w sklepie, czy sofa będzie pasować do Twojego filigranowego salonu, lub czy kolor stolika do kawy naprawdę pasuje do wizji neutralnej palety kolorów.

Cass Hall, customer experience manager w IKEA Australia dodaje: "Zbudowana w oparciu o nową technologię ARKit firmy Apple, IKEA Place jest ważną innowacją dla IKEA. IKEA jest jedną z pierwszych marek wyposażenia wnętrz na świecie, która udostępnia tę technologię ludziom, co w przyszłości zmieni sposób, w jaki kupujemy meble."

Patrząc w przyszłość: Aktualizacje aplikacji IKEA

W 2019 roku IKEA ujawniła w wywiadzie dla Reutersa, że uruchomi aplikację, która połączy funkcje podglądu aplikacji IKEA Place z innymi aplikacjami; jedną, w której można przeglądać katalog produktów, a drugą, w której można dokonywać zakupów zdalnie.

Barbara Martin Coppola, szefowa działu cyfrowego w IKEA, powiedziała Reutersowi, "Aplikacja jest połączona z doświadczeniem sklepu, z doświadczeniem online."

Obecnie ta odświeżona aplikacja IKEA jest dostępna we Francji i Holandii, gdzie aplikacja początkowo wystartowała. Reuters dodaje jednak, że kupujący na głównych rynkach IKEA, w tym w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach, powinni mieć dostęp do aplikacji do końca 2019 roku.

Co byśmy stylizowali w aplikacji: IKEA Sofa trzyosobowa Soderhamn $679 Sklep
IKEA Lampa stołowa Klabb $59 Sklep