Trendy łazienkowe 2020 - jak dobrać fugę do najpopularniejszych wzorów płytek?

image

Początek nowego roku to oczywiście czas, w którym zaczynają się pojawiać modne kierunki w branży wyposażenia wnętrz. Niektóre z trendów nabierają rozpędu, a inne będą pojawiać się głównie w innej odsłonie. Wśród różnych propozycji opartych na naturalnych inspiracjach jest wiele opcji. Druga młodość to lastryko, pojawia się sześciokąt. Warto zapoznać się z tym, jakie rozwiązania dla wnętrz są nam obecnie proponowane.

Płytki imitujące beton - jaka zaprawa do nich pasuje?

Beton od dawna znany jest miłośnikom modnych wnętrz. W 2020 roku będziemy mniej surowi, bardziej udomowieni i stonowani. Wzbogacone zostaną ciepłe odcienie beżu i cappuccino, które dadzą większe poczucie przytulności i będą nawiązywać do koncepcji biophilic design, skupiającej się głównie na inspiracjach z natury. Stonowane szare odcienie cementu w formie XL stworzą jednolite powierzchnie ścian i podłóg.

Jaki rodzaj fugi jest więc tutaj odpowiedni?

Fuga, która pasuje do powierzchni betonowych, musi sprytnie wtopić się w tło i sprawiać wrażenie jednolitej powierzchni. Dlatego najlepiej jest stosować warianty zbliżone do odcieni zbliżonych do płytek. Wtedy również można mieć pewność, że takie elementy faktycznie będą się dobrze prezentować.

Jak dobrać kolor fugi do płytek?

Duże formaty, heksagony i cegłyTrendy na nowy rok to także wiele geometrycznych inspiracji. Te owalne, pofałdowane kształty pojawiają się i kończą prostokątami lub sześciokątami. To wzory, które organizują przestrzeń, potęgują wrażenie otwartości i tworzą proste i przejrzyste wnętrze, a jednocześnie są mniej surowe i ascetyczne. Wszystko w ramach modnego minimalizmu w aranżacji. Odcień fugi musi być dopasowany do wielkości płytki i stylu pomieszczenia. Zazwyczaj istnieją dwie opcje. Pierwsza z nich opiera się na połączeniach, które są wspólne dla całego układu.

To połączenie nadaje się do płytek rektyfikowanych, betonowych oraz tych, które mają być układane w mniejszych pomieszczeniach. Stylistycznie stworzy to prawdziwy ład, a Ty uzyskasz dobry klimat dla swojego wnętrza. Jeśli chcemy podkreślić sposób prezentowania się płytek i ich motyw, powinniśmy postawić również na kontrastowe fugi. Białe, kremowe alternatywy uzupełnią odcienie brązu, cynamonu lub czerni.

Płytki drewniane i naturalny styl - modna łazienka w 2020 roku.

Te modne kształty obejmują naturę w dzisiejszych czasach, więc nie powinno dziwić, że płytki drewnopodobne pojawiają się coraz częściej. Jeśli zastosuje się taką płytkę, to faktycznie można oczekiwać, że będzie to dobre rozwiązanie, które da wrażenie naturalnej łazienki. Takie płytki można wprowadzić do łazienki, a także sprawić wrażenie stworzenia wnętrza, które skutecznie nawiązuje do klimatu SPA. W tym przypadku konieczne będzie również wybranie połączenia, ponieważ dzięki niemu zostanie osiągnięta idealna spójność i harmonia. Dlatego szukając płytek, trzeba się zastanowić, jaka fuga będzie ich dopełnieniem.