8 Trendy w projektowaniu domów 2020

image

Gdy coroczny wiatr cichnie, a jesień powoli zaczyna wkraczać w zimę, wielu mieszkańców południa przygotowuje się na chłód. Ale w świecie designu robi się coraz goręcej. Nie tylko debiutują najcieplejsze odcienie nowego roku, ale również eksperci od trendów przygotowują się do przepowiadania swoich prognoz dla wnętrz w 2020 roku.

I dobra wiadomość dla tych, którzy chcą uzyskać przewagę nad swoimi planami przebudowy: Pierwsze z tych przewidywań znajduje się tutaj. W wyniku przebudowy strony internetowej Houzz, bazy danych, w której miliony profesjonalistów i właścicieli domów dzielą się pomysłami na aranżację wnętrz, powstała niedawno lista ośmiu trendów w projektowaniu domów, które mają szansę stać się popularne w 2020 roku - i jest na niej więcej niż kilka pomysłów, które chcielibyśmy podkraść. Czytaj dalej, aby zajrzeć w swoją dekoratorską przyszłość.

Trendy: wszystko jedno, ale białe kuchnie

Skoro w kuchni króluje pełna paleta bieli, cóż, nie bez powodu. Są ponadczasowe, klasyczne, czyste i pasują do niemal każdego stylu. Ale w przyszłym roku właściciele domów mogą mieć ochotę na zmiany. Według Houzz, podczas gdy białe szafki pozostają popularne wśród właścicieli domów, którzy remontują (40 procent właścicieli domów instaluje je), jest więcej wzrost wśród tych, którzy szukają alternatywy. Houzz wskazuje na miękkie odcienie, takie jak jasne szarości i błękity jako pojawiający się zamiennik dla całkowicie białej kuchni. Inna opcja dla tych, którzy nie mogą rozstać się ze swoimi białymi szafkami? Drewniane blaty, które można wsunąć przez otwarte półki, blaty, szuflady i wysuwane szuflady.

Trend: powrót do formalnej jadalni

Niezależnie od tego, czy jest to regularny cotygodniowy obiad, czy sobotnia kolacja, posiłki w te dni są zazwyczaj podzielone na nieformalne spotkania, często w kuchni lub w jej pobliżu. Ale Twoja formalna jadalnia może zaoferować o wiele więcej niż tylko miejsce do przechowywania najlepszej porcelany. W przyszłym roku Houzz spodziewa się, że właściciele domów będą traktować swoje jadalnie jako przestrzenie "wow", które mają potencjał, by błyszczeć odważnymi kolorami, wzorami, przyciągającymi wzrok oprawami oświetleniowymi i dziełami sztuki, które nie pasują do żadnego innego stylu domu. Porozmawiajmy o tym, jak się ubrać, żeby zrobić wrażenie.

Trend: łazienki z miejscami do siedzenia (oprócz WC).

Proszę. Ponieważ łazienki coraz częściej stają się domowymi rekolekcjami wellness w stylu spa, ławki, stołki i siedziska przy oknie stają się coraz bardziej powszechne. Powieś go w pobliżu toaletki, aby ułatwić sobie codzienne zabiegi pielęgnacyjne, lub przy wannie, gdzie możesz przechowywać ręczniki, świece, książki i maseczki.

Trend: kafelkowe toalety łazienkowe

W łazience płytki są często jednym z trików stosowanych przez projektantów, aby osiągnąć duży efekt przy niskich kosztach. Ale podczas gdy można oczekiwać, że pokryją one podłogę lub obszar prysznica, płytki mogą również całkowicie przekształcić łazienkę. Według Houzz, ten wszechstronny materiał jest coraz częściej używany do pokrycia spódnic wanny, co nie tylko daje wygląd w pełni zainstalowanego osprzętu, ale także dodaje stylu.

Trend: podwójne odkurzacze poduszkowe

Mówiąc o łazienkach, właściciele domów również szukają urozmaicenia dla swoich zlewów w postaci odkurzaczy pływających. Popularne dla ich czystego, minimalistycznego wyglądu, te nowoczesne udogodnienia są praktyczne, ponieważ oferują możliwość zwolnienia miejsca na podłodze, co może dać złudzenie wielkości w pokoju o minimalnym metrażu.

Trend: Pokoje z pralnią

Kiedyś było tak, że jeśli właściciel domu chciał się trochę pobawić z projektem, domyślną lokalizacją była prosektorium. (Pokój wielkości małego dziecka jest wystarczająco mały, aby sprostać wielkim pomysłom, i czuje się na tyle oderwany, aby pracować z niewielką spójnością z resztą domu). Ale w dzisiejszych czasach właściciele domów szukają emocji w innym ruchliwym miejscu: w pralni. Według Houzz, projektanci coraz częściej używają konia roboczego do eksperymentowania z wesołymi kolorami, zabawnymi wzorami i dziwacznymi pomysłami projektowymi, w tym ścianami z tablicą kredową, tapetami tematycznymi i kreatywnymi rozwiązaniami magazynowymi. Jest coś, co czyni to zadanie nieco przyjemniejszym, nieprawdaż?

Trend: pomieszczenia całkowicie pokryte pudrem

Tylko ponieważ właściciele domów rozszerzają ich twórczego śladu pralniany pokój no znaczy one zaniedbują oryginalnego autora oświadczenie. Wręcz przeciwnie, puder wydaje się być jeszcze śmielszy. Według Houzz, tapeta jest nadal gwiazdą małej toalety, a projektanci decydują się teraz na całkowite otoczenie małej przestrzeni jednym wyglądem, niezależnie od tego, czy jest to duży drukowany wzór, czy teksturowana trawa.

Trendy: okapy kuchenne z drewna

Łazienka nie jest jedynym pomieszczeniem zajętym przez teksturę. W kuchni ciepłe drewno można znaleźć w niekonwencjonalnych miejscach, m.in. nad płytą grzewczą jako dekoracyjny okap. Wraz z wszechobecnym domowym zlewozmywakiem, ciepłe akcenty drewniane są doskonałym uzupełnieniem klasycznych kuchni w stylu domowym. (Joanna Gaines zdecydowanie by to pochwaliła).

Które z tych wzlotów i upadków planujesz wprowadzić do swojego domu w przyszłym roku?