Gdyby nasz dom wyglądał jak ten domek zimowy w Catskills, nigdy byśmy go nie opuścili

image

Gdybyś miał opisać swój wymarzony domek zimowy, jak by on wyglądał? Może miałby strzeliste, odsłonięte belki i przytulne dywany z owczej skóry, a może stałby na szczycie góry z rozległym widokiem na ośnieżony krajobraz poniżej. Dla klientów projektantki wnętrz Kathy Kuo, pary w wieku 30 i 40 lat z trójką dzieci, stało się to rzeczywistością, gdy znaleźli działkę w jednym z najbardziej idyllicznych miejsc w stanie Nowy Jork.

"Kiedy nadarzyła się okazja, aby kupić działkę, która była na szczycie góry (żadne domy nie mogą być wyższe niż ich), skakali na okazję", mówi Kuo. "Ponieważ ich dom jest usytuowany na szczycie góry, jest to prawdziwy dom typu ski-in i ski-out. Wyciąg narciarski spada tuż przy ich bocznym wejściu, a widoki zapierają dech w piersiach, mówiąc najdelikatniej."

Mając do dyspozycji tylko działkę, Kuo ściśle współpracował z budowniczym przy tej budowie, aby stworzyć ciepły i przytulny dom zimowy dla pięcioosobowej rodziny. Wynik? Powiedzmy, że gdyby to był nasz domek, nigdy nie chcielibyśmy go opuszczać.

"Klienci szukali nowoczesnego, rustykalnego wyglądu schroniska narciarskiego, które było szykowne i piękne, a jednocześnie przyjazne dla rodziny i stanowiło wspaniały dom wakacyjny na święta i wyjazdy narciarskie" - mówi Kuo o zimowym domu w Windham, miasteczku w górach Catskill w stanie Nowy Jork. "Naszym celem było stworzenie czegoś przyjaznego rodzinie, co miałoby w sobie nostalgiczne ciepło i cechy charakterystyczne domu górskiego, a jednocześnie byłoby nowoczesne, wyrafinowane i funkcjonalne jak prawdziwy dom, w którym można jeździć na nartach".

Nazwany "wspaniałym pokojem", ten centralny obszar mieszkalny jest sercem domu i z pewnością jego wizytówką. "Wielki pokój był naszym głównym punktem zainteresowania, ponieważ musieliśmy go wyczyścić, aby mieć wszystkie widoki na dolinę" - mówi. Podczas gdy widoki zajmują centralne miejsce, Kuo zwrócił również uwagę na palenisko, instalując kominek z przeszklonym oparciem, który pozwala gościom zajrzeć do głównej sypialni. ["Jest to element architektoniczny, który stanowi punkt odniesienia dla całego pomieszczenia" - mówi. "Wystrój jest rustykalny i inspirowany naturą, dużo tu skóry, drewna, elementów z kości itp., ale wszystko to jest połączone eleganckimi, nowoczesnymi elementami, takimi jak niebieski aksamitny fotel".

Kathy Kuo Home Club Chesterfield Tufted Brown Leather Sofa $7728 Sklep

Większość mebli w domu pochodzi z tytułowej strony internetowej Kathy Kuo, Kathy Kuo Home. "Jak być może wiecie z naszej strony, w KKH stawiamy na neutralne i niebieskie kolory, ale nie mieliśmy schematu kolorystycznego, tylko temat tekstur" - wyjaśnia. "Umieściliśmy nasz stolik kawowy Bradford, który jest wykonany z setek indywidualnie przyciętych gałęzi wmontowanych w podstawę ze stali nierdzewnej. Użyliśmy odcieni drewna, aby poprowadzić wzrok, co było kombinacją drewna duchów, drewna odzyskanego, orzecha włoskiego i niedokończonej sosny."

Kathy Kuo Home Nyx Industrial Loft Brass Band Glass Hurricane $480 Sklep

Każdy pokój emanuje ciepłem i przytulnością, co było celem projektowym Kuo. "W lofcie i sypialni dla gości chodziło o komfort i zapewnienie gościom doświadczenia zimowego odosobnienia", mówi. "Postawiliśmy na miękkie poduszki i futrzane narzuty w połączeniu z drewnem i innymi naturalnymi elementami. Jako paleta, wszystko było białe i neutralne." Teksturowy dywan z owczej skóry i pościel Matouk sprawiają, że główna sypialnia jest jeszcze bardziej zachęcająca.

Kathy Kuo Home Klasyczny kinkiet Edgar Bronze Antique Brass $456 Sklep

Podczas gdy pokój dzienny i sypialnie uosabiają rustykalny urok, łazienki nabierają innego charakteru. "Nasz klient uwielbiał mieszankę rustykalnego i industrialnego stylu" - mówi. Biorąc pod uwagę, że była to budowa od podstaw, istniała swoboda w tworzeniu łazienki marzeń jej klientów. "Współpracowaliśmy z inwestorem po wybudowaniu wszystkich elementów konstrukcyjnych, aby opracować koncepcję projektu każdego pomieszczenia. Zaczęło się od podłóg, kuchni i materiałów łazienkowych, które łączyły w sobie nowoczesne i jednocześnie rustykalne elementy Adirondack."

Kathy Kuo Home Jaydon Industrial Loft Antique Forged Metal Tubular Pendant $159 Sklep

Kuo przyznaje, że jeśli miałaby wybrać ulubioną część domu, byłoby to coś, nad czym jej zespół nie miał kontroli: widok. ["Jest to coś, na co nie mieliśmy wpływu przy projektowaniu, a co jest najbardziej spektakularnym elementem tego domu" - mówi.

Chociaż położenie na szczycie góry jest niewątpliwie zaletą, okazało się również jednym z największych wyzwań projektu. "W miesiącach zimowych, podczas wizyt na budowie, pokonywanie oblodzonych zakrętów okazało się prawie niemożliwe. Prawie nie mogliśmy wjechać naszym SUV-em na ostatni odcinek, ale nasz zespół dostawczy był wspaniały (szczerze mówiąc, to superbohaterowie)" - mówi. "Przewozili sofy, stoły i inne meble przez sterty śniegu i lodu. To była zdecydowanie jedna z najtrudniejszych instalacji, jakie przeprowadziliśmy".

Kathy Kuo Home Brenna Global Bazaar Leather Accent Woven Rattan Trunk $924 Sklep

Podczas gdy dom trzyma się naturalnej, neutralnej palety kolorów, wybuchy niebieskiego podkreślają przestrzeń i są ukłonem w stronę lodowatego otoczenia. "Połączenie surowego żelaza i rustykalnych odcieni odzyskanego drewna stworzyło organiczną, teksturalną bazę. Następnie, na wierzchu umieściliśmy dwa krzesła Gracie Wing Chair w kolorze granatowym. Uwielbiamy współczesną niebieską aksamitną tapicerkę na tradycyjnej sylwetce skrzydła."

Kathy Kuo Home Lampa stołowa Sanctuary Industrial Loft Steel $504 Sklep

Godna pozazdroszczenia lokalizacja domu oznacza, że rodzina może otworzyć drzwi i wyjechać na narty. "Jednym z praktycznych wymogów było boczne wejście do garażu, z którego można było bezpośrednio wyjechać na nartach. Zbudowaliśmy rampę, aby można było wpiąć się w wiązania i wyjechać na nartach za drzwi", mówi Kuo. "Wyposażyliśmy dom w stojak do suszenia butów, niestandardową stolarkę w komnacie, a także pralkę i suszarkę bezpośrednio w komnacie, tak aby był to funkcjonalny dom typu ski-in i ski-out".

Nie ma wątpliwości, że wiele myśli, planowania i dbałości o szczegóły poszedł do tego projektu, który Kuo mówi o nim z wielkim uczuciem. Poddasze, mówi, było najbardziej satysfakcjonującym pokojem, który widziała ukończony. "Narysowaliśmy wszystkie szkice i plany dla niestandardowych stolarki. Wszystko jest zrobione z niestandardowych tkanin, niestandardowych poduszek, szuflad z drewna odzyskanego i półek, które wszystko się zgrało. To było warte każdej minuty projektowania".