Monitoring IP

Doradztwo, sprzęt i montaż – wszystko w naszej firmie

Jakie kamery do naszego monitoringu?

W zakres monitoringu wchodzi najczęściej kilkanaście urządzeń. Jednymi z bardziej niezbędnych są oczywiście kamery, które dziś mogą rejestrować zarówno obraz oraz dźwięk. Co prawda różne mogą być formy zapisu obrazu, jednak zasada działania jest bardzo podobna. W przypadku każdego monitoringu istotną rolę odgrywa między innymi montaż kamer. Dlatego też ich wygląd i wielkość związane są z tym faktem prawie tak samo jak ich zastosowanie. Na rynku obecne są więc między innymi kamery:

- sufitowe,

- kopułowe,

- kompaktowe,

- zintegrowane,

- wandloodporne,

- obrotowe.

Pozwalają one na ich różnorodny montaż (pod sufitem, wmontowane w ścianę itp.) i zapewniają rozmaity kąt widzenia. Ma on ważna rolę gdyż określa on pole, które będzie rejestrowane. Część kamer, może być wyposażone w dodatkowe elementy i funkcje. Łącznie z oprogramowaniem i rejestratorem, mogą one podążać za wskazanym obiektem (samochód, osoba), bądź też przekazywać obraz w podczerwieni. Taka opcja jest przydatna w sytuacji gdy zajście miało miejsce w nocy, kiedy to brak jest naturalnego światła w celu poprawnego działania kamery. Tu też należy pamiętać, że każda kamera działa właściwie w określonych warunkach. Jednak zawsze należy zapewnić kamerze odpowiedni poziom oświetlenia (bądź też inne wskazane przez producenta warunki). W tym celu można niekiedy zastosować lampy, które dodatkowo oświetlą dany teren.

W przypadku cen za kamery, to wszystko zależy zarówno od ich specyfikacji, właściwości, producenta oraz dodatkowych opcji. Tak bowiem jak wszędzie można znaleźć zarówno drogie propozycje, jak i trafić na wyprzedaże, nawet od znanych producentów. Wystarczy tyko dobrze sprawdzić oferty firm i sklepów, również tych występujących w Internecie.